İstanbul için sağanak yağış uyarısı

İstanbul için sağanak yağış uyarısı

Kentte hafta boyu yağış geçişlerinin olacağı belirtildi.

AKOM, İstanbul'da bu geceden itibaren yağışlı havanın etkili olacağını ve hafta boyu yağmur geçişlerinin görüleceğini açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, kentte gece saatlerinden sonra Anadolu yakası ağırlıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü yağmur geçişlerinin yaşanacağının tahmin edildiği belirtildi.

Öte yandan, İstanbul'da bu hafta boyunca çoğunlukla bulutlu bir gökyüzünün hâkim olması, aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmur geçişlerinin yaşanması öngörülüyor.

Bulutlu bir gökyüzü ve rüzgarın kuzeyli yönlerden (Poyraz) aralıklarla fırtına şeklinde (20-50km/s) esmesi beklenirken, rüzgârlar nedeniyle yarından itibaren sıcaklıkların 23-25 derece aralığında mevsim normalleri civarı ve altında seyredeceği tahmin ediliyor. 

SEL VE TAŞKIN UYARISI

Sel ve taşkın uyarısında bulunulan açıklamada, "Sonbahar mevsiminde kara ile deniz suyu sıcaklık farkı nedeniyle yağışın şiddeti ve miktarı sel veya taşkınlara sebep olabiliyor" denildi. (DHA)

DAHA FAZLA