Esad: Erdoğan'ın amacı Türkiye'nin Suriye'deki varlığını meşru kılmak

Esad: Erdoğan'ın amacı Türkiye'nin Suriye'deki varlığını meşru kılmak

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Şam’da Sky News Arabia’nın sorularını yanıtlamış ve röportajın bir kısmı yayınlanmıştı. Dün gece bu röportajın tamamı yayınlandı.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Sky News Arabia'ya verdiği söyleşinin ayrıntılarında “Bizim hedefimiz Türkiye’nin Suriye topraklarından çekilmesi, fakat buna karşılık olarak Erdoğan’ın amacı ise Türkiye’nin Suriye’deki varlığını meşru kılmaya çalışması. Dolayısıyla Erdoğan’ın şartları altında bir görüşme gerçekleşemez”  dedi.

Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Şam’da Sky News Arabia’nın sorularını yanıtlamış ve röportajın bir kısmı yayınlanmıştı.

Dün gece ise bu röportajın tamamı yayınlandı. Esad, Türk askerlerinin Suriye’nin kuzeybatısından çıkmadan bir görüşme gerçekleştirmeyeceğinin altını çizdi.

‘ERDOĞAN’IN ŞARTLARI ALTINDA BİR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞEMEZ’

Erdoğan’la görüşmeye sıcak bakmadığını dile getiren Esad, “Bizim hedefimiz Türkiye’nin Suriye topraklarından çekilmesi, fakat buna karşılık olarak Erdoğan’ın amacı ise Türkiye’nin Suriye’deki varlığını meşru kılmaya çalışması. Dolayısıyla Erdoğan’ın şartları altında bir görüşme gerçekleşemez” ifadelerini kullandı.

‘ERDOĞAN’LA BİR ŞEYLER İÇMEK İÇİN Mİ BULUŞAYIM?’

Esad, “Erdoğan’la neden buluşayım ki? Bir şeyler içmek için mi?” dedi.