YSK kesin sonuçların açıklanacağı tarihi duyurdu

YSK kesin sonuçların açıklanacağı tarihi duyurdu

Sonuçlar, 1 Haziran’da Resmi Gazete’de yayımlanacak.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Cumhurbaşkanı Seçiminin ikinci tur oylamasına ilişkin kesin sonuçların 1 Haziran günü ilan edileceğini açıkladı.

28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanı Seçiminin ikinci tur oylamasının ardından, YSK kesin sonuçları ne zaman açıklayacağını duyurdu.

Kurul, sandık kurullarının kararları ve tutanaklarına karşı ilçe seçim kurullarına yapılacak itiraz süresinin bugün 17.00’da sona ereceğini, itirazların ise en geç 23.59’da karara bağlanacağını açıkladı.

30 Mayıs günü, ilçe seçim kurulu kararları ile birleştirme tutanaklarına karşı, il seçim kurullarına yapılacak itiraz süreci de saat 17.00'de sona erecek ve en geç saat 23.59'a kadar karara bağlanacak.

1 HAZİRAN’DA İLAN EDİLECEK

İl seçim kurulu kararlarına ve il birleştirme tutanaklarına karşı YSK’ye yapılan itiraz süresi, 31 Mayıs'ta sona erecek. YSK, 1 Haziran'da il seçim kurulu kararları ve il birleştirme tutanaklarına karşı yapılan itirazları kararı bağlayarak, kesin seçim sonucunu aynı gün Resmi Gazete ile radyo ve televizyonda ilan edilmek üzere ilgili mercilere gönderecek.