YRP, İstanbul adayını çekmek için şartlarını açıkladı

YRP, İstanbul adayını çekmek için şartlarını açıkladı

Erbakan, Antakya’da düzenlenen YRP mitinginde açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Hatay’ın Antakya ilçesinde düzenlenen mitinginde yerel seçimlere ilişkin mesajlar verdi. Erbakan, YRP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayını çekmek için iktidara 3 şart sundu.

Fatih Erbakan, YRP’nin Antakya’ya bağlı Yavuz Sultan Selim Caddesi’nde düzenlediği mitinge katıldı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkan adaylarını tanıtan Erbakan, yerel seçimlere ilişkin mesajlar da verdi.

‘KİMSEYE KAZANDIRMAK VEYA KAYBETTİRMEK İÇİN SEÇİME GİRMİYORUZ’

“Milli Görüş'ün başka partiye kazandırmak için seçime girmeyeceğini” dile getiren Erbakan, şunları kaydetti:

“Yeniden Refah, neden İstanbul’da CHP’ye kazandırıyor? Biz bunlara defalarca anlattık. Milli Görüş olarak milletin derdine derman olalım, maddi ve manevi kalkınmayı gerçekleştirelim, belediyelerde ahlaklı belediyecilik dönemini başlatalım, milletin kurtuluşuna vesile olalım. Yaşanabilir Türkiye’yi yeniden, adil bir dünyayı kuralım. Heykelci, rantçı belediyecilikten milletimizi kurtaralım, Milli Görüş belediyeciliği ile Türkiye’yi yeniden ahlaklı belediyecilikle tanıştıralım diye seçimlere giriyoruz. Kimseye kazandıralım veya kaydettirelim diye girmez.

Sizin bu mantığınızla gidecek olursak, o zaman İstanbul’da DEM Parti, AK Parti ye kazandırmak için seçimlere giriyor. Böyle mantık olur mu Allah aşkına? Siz diyorsunuz ki Yeniden Refah CHP’ye kazandırır. Bu mantıkla giderseniz Kandil’le iş tuttuğunu ifade ettiğiniz DEM Parti de AK Parti'ye seçimleri kazandırmak için giriyor. İYİ Parti de AK Parti’ye seçimleri kazandırmak için giriyor. Bu mantıkla giderseniz o zaman sadece iki parti seçime girsin, diğer partiler girmesin. Anket yapılsın, en yüksek oy alan iki parti girsin. Çünkü diğer partilerin hepsi ya birine kazandırmak ya da kaybettirmek için seçime giriyor. Böyle seçim mi olur? Böyle demokrasi, böyle sistem mi olur?

İKTİDARA 3 ŞART: ‘ADAYIMIZI ÇEKMEYE HAZIRIZ’

Bütün bunlara rağmen Hatay’dan sesleniyoruz. Ey troller, bizim şartlarımız belli. İktidar İsrail’le ticareti sonlandırdığını ilan etsin, İsrail’e ihracatı kestiğini ilan etsin, Malatya’da İsrail’i korumak için kurulan Kürecik Radar Üssü’nü kapattığını ilan etsin ve emekli maaşını 20 bin TL’ye çıkardığını ilan etsin, biz bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız. Alın bakalım, size hodri meydan. Şimdi bu adımları atın, hiçbir beklentimiz olmadan adayımızı çekmeye hazırız ama maalesef böyle bir adım atacağınızla ilgili de hiçbir ümidimiz yok. Zaten atacak olan insan 7 Ekim’den beri yaşanan bu katliam, bu vahşet karşısında şimdiye kadar çoktan Yeniden Refah Partisi’nin çağrısını bile beklemeden adım atmış olurdu.”