Yine taciz yine ensar: Tutuklu sapık da Ensar Vakfı başkanıymış

Yine taciz yine ensar: Tutuklu sapık da Ensar Vakfı başkanıymış

Karaman’da Ensar Vakfı evinde yaşanan tecavüzün üstünü örtme çabaları sürerken bir 'Ensar skandalı' daha ortaya çıktı.

Karaman’da Ensar Vakfı evinde yaşanan tecavüz skandalının üstünü örtme çabaları sürerken yeni bir 'Ensar skandalı' daha ortaya çıktı.

2 çocuğa cinsel istismardan tutuklu bulunan Rize İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı ve Kızılay Şube Başkanı Mehmet Nuri Gezmiş’in de geçmişinde Ensar Vakfı olduğu ortaya çıktı. Gazeteport'un haberine göre, Mehmet Nuri gezmiş 2001-2003 yılları arasında Riza Ensar Vakfı Başkanlığı yapmış.

Rize İl Özel İdare Genel Sekreter Yardımcısı ve Kızılay Şube Başkanı 56 yaşındaki Mehmet Nuri Gezmiş, küçük yaştaki 2 erkek çocuğa cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 7 Ocak 2016’da tutuklandı. Mehmet Nuri Gezmiş 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu şikayetiyle gözaltına alındı. İfadesi alınan M.N.Gezmiş serbest bırakıldı. Bu kez 13 yaşındaki bir erkek çocuğun ailesi cinsel istismar gerekcesiyle şikayet etti. Bu gelişme üzerine Mehmet Nuri Gezmiş savcılık talimatı ile yeniden gözaltına alındı. sonra da çıkartıldığı mahkemece çocuklara cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanarak Kalkandere Cezaevi’ne göderildi.

 

Mehmet Nuri Gezmiş’in 1983-1987 yılları arasında Diyarbakır’ın Kulp İlçesi’nde öğretmenlik yaptığı dönemde küçük yaştaki erkek çocuklara yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla soruşturma geçirdi, buna rağmen 2003 yılında kendi başvurusu ile Rize Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü görevine getirildi.

Gezmiş, Sosyal Hizmetler İl Müdürü iken de 2007 yılında kuruma bağlı yetiştirme yurtlarında kalan erkek çocuklara yönelik cinsel istismar iddiası ile müfettiş soruşturması geçirdi ancak hakkında soruşturma açılmadan görevine devam ettirildi. 2016 yılı Oçak ayında iki erkek çocuğun ailesi şikayet edip işin peşini bırakmayınca bu kez tutuklanarak cezaevine gönderildi.