Yeniden Refah Partisi’nden ‘erken seçim’ çağrısı

Yeniden Refah Partisi’nden ‘erken seçim’ çağrısı

İBB Adayı Altınöz, Türkiye’nin erken seçim mecburiyeti olduğunu dile getirdi.

Yeniden Refah Partisi’nin (YRP) İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Mehmet Altınöz, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede iktidara erken seçim çağrısında bulundu. Altınöz, “Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır” ifadelerini kullandı.

YRP’nin İBB Adayı Mehmet Altınöz, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin partisi adına yaptığı açıklamada iktidara erken seçim çağrısı yaptı. Altınöz’ün düzenlediği basın toplantısında, YRP İstanbul Milletvekili Doğan Bekin, YRP İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan ve parti temsilcileri de yer aldı.

Partinin il binasında düzenlenen basın açıklamasında konuşan Altınöz, “Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır. Çünkü mutfakta yangın var. İnsanların cebinde para kalmamış, esnaf iş yerini kapatıyor. Sonuç itibariyle erken seçim kaçınılmaz” ifadelerini kullandı.

‘10 BİN LİRA EMEKLİ MAAŞIYLA YAŞAYAN 10 MİLYONUN ÜSTÜNDE EMEKLİMİZ VAR’

Mehmet Altınöz’ün açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Sivil anayasa konusunda elbette genel merkezimizin yapmış olduğu çalışmalar mevcuttur. Bunları kamuoyuyla ve gerekse hükümetimizin temsilcileriyle paylaşmaya hazırız. Erken seçim konusunu dün akşam katılmış olduğum bir programda dile getirdim. Çünkü bu sonuç bir erken seçim sonucudur. Diyeceksiniz ki 14 Mayıs'ta seçim yapıldı bu kadar hızlı da erken seçim olur mu? Olur. Çünkü sahada yapmış olduğumuz seçim kampanyasında karşılaştığımız husus, insanların geçinememesiydi. Açlık sınırının altında yaşayan yüzde 56, yoksulluk sınırının altında yaşan yüzde 90’ı bulunan bir memlekette yaşıyoruz. İnsanlarımız şu anda maalesef geçinemez durumda. 10 bin lira emekli maaşıyla yaşayan 10 milyonun üstünde emeklimiz var.

‘MUTFAKTA YANGIN VAR, ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ’

Türkiye şu anda Bangladeş şartlarında yaşıyor. Hatta bazı yerlerde de Somali şartlarında yaşıyor. Bunları bilerek anlatıyoruz. Türkiye'nin erken seçim mecburiyeti vardır. Erken seçime giderken de elbette halkımız bizi şu anda üçüncü parti konumuna getirdi. Biz de üçüncü parti konumuna gelmiş bir partinin yöneticileri ve bu partinin sorumluluk sahibi olan insanları olarak bu iradeyi ortaya koymak zorundayız. Vatandaşımızın bize vermiş olduğu oyların karşılığını, bize gösterilen teveccühü onların bize vermiş olduğu yetkiyi parlamentoda kullanmak durumundayız. Erken seçim olacağı an itibariyle en hızlı bir şekilde bunu isteyen parti biz olacağız. Çünkü mutfakta yangın var. İnsanların cebinde para kalmamış esnaf iş yerini kapatıyor. Sonuç itibariyle erken seçim kaçınılmaz.

‘SANİYE GEÇİRMEDEN, YARIN ERKEN SEÇİM İSTİYORUZ’

Biz Gazze'nin bu şartlarında ne yapıyoruz? Hamas’la İsrail'i buluşturup onları barıştırmaya çalışıyoruz. Türkiye'nin işi bitti, buna kaldı. Ben burada size soruyorum. Eğer genel başkanımız Sayın Fatih Erbakan Bey iktidarda olsaydı İsrail Gazze'ye bu saldırıyı yapabilir miydi? Yapamaz mıydı? Soruyorum size. Aklından bile geçiremezdi. Acaba biz böyle bir operasyon yapabilir miydik diye aklından geçiremez. İşte milli görüş farkı bu. Derhal bizim iktidara gelmemiz lazım. Saniye geçirmeden. Erken seçim ne zaman, yarın. Yarın erken seçim istiyoruz.”