'TRT'de koronavirüs sayıları artıyor' iddiası

'TRT'de koronavirüs sayıları artıyor' iddiası

TRT Ankara yerleşkesinde kalabalık çalışma ortamları nedeniyle en az 12 kişinin koronavirüse yakalandığı iddia edildi. TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, çalışanlara gönderdiği mesajda tedbirlere uymayanlara idari soruşturma başlatacağını söyledi.

Devletin televizyon kanalı TRT'de tedbirlerin yeterince alınmaması ve kalabalık çalışma ortamları sebebiyle koronavirüs salgınının kontrolden çıktığı iddia edilirken, TRT Genel Müdürü İbrahim Eren ise çalışanlarına gönderdiği mesajda pandemi tedbirlerine uymayanlar için idari soruşturma başlatılacağını söyledi.

Medyaradar’ın haberine göre, TRT’nin Ankara yerleşkesinde en az 12 kişi yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına yakalandı. Kalabalık çalışma alanları sebebiyle pozitif vakaların temas ettiği kişilerin bu sayıyı daha da arttırabileceğinden şüpheleniliyor.

İDARİ SORUŞTURMA VE DİSİPLİN CEZASI

Daha önce TRT çalışanlarının da gündeme getirdiği tedbir eksikliğinin iddialar ile birleşmesi sonucu TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, kurum içi bir mesaj göndererek çalışanlarına tedbirler konusunda uyarı yaptı. Eren'in tedbirler konusunda alınan kararlara uymayanlar hakkında yaptırımlar uygulanacağını belirttiği mesajda, "Son günlerde yaşanan yaka sayılarındaki artış tedbirlere sıkıca uymamızın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Ancak iş sağlığı güvenliği ekiplerimizin tespitleri sonucu; kurum genelinde sosyal mesafe kurallarına riayet edilmediği, maske takmak konusunda zafiyet gösterildiği ve genel olarak hijyen kurallarına uyulmadığı gözlemlenmiştir.Tüm yetkili birimler, sağlığınız' ve güvenliğinizi korumak amacıyla son derece tedbirli ve özenli davranarak karar almaya ve uygulamaya devam ediyor. Buna rağmen tedbirlerin etkili sonuç vermesi için sizlerin de iş birliği içerisinde hareket etmesi gerekiyor.

Bu zorunlu sebeplerden dolayı korona virüsle mücadele komisyonumuzun aldığı karar gereği; maske kullanım kurallarına uymayan kişiler hakkında idari soruşturma ve disiplin cezası uygulanacaktır" ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA