Taksim’de bir çifte saldıran şüpheliler serbest bırakıldı

Taksim’de bir çifte saldıran şüpheliler serbest bırakıldı

Genç çift, çivili sopalar ve şişelerle dakikalarca darbedildi.

İstanbul Beyoğlu’nda sokaktaki bankta otururken gece kulübü çalışanlarının “Burada oturamazsınız” tacizlerine maruz kalan genç bir çift, çivili sopalar ve şişelerle dakikalarca darbedildi. Haklarında “kasten yaralama” ve “tehdit ve hakaret” suçlarından adli işlem yapılan taraflar savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

5 Eylül Salı günü saat 04.00 sıralarında Beyoğlu Asmalı Mescit’te bulunan bir gece kulübünün önünde meydana gelen olayda, Yeliz Ö. (29) ve Mehmet İ. (29), sokaktaki bir bankta otururken yakınlarında bulunan işletmenin çalışanları tarafından sözlü olarak taciz edildi. İddiaya göre işletme çalışanı Demhat F. (30), ikiliye bulundukları yerde oturmamaları gerektiğini ve terk etmelerini söyledi.

Daha sonra kalabalıklaşan çalışanlar, çivili sopalarla gelerek çifti tehdit etti. Çift olay yerinden uzaklaşmak istedi ancak iddiaya göre işletme çalışanları saldırdı.

DAKİKALARCA DARBEDİLDİLER

Sopalı grup, Yeliz Ö. ve Mehmet İ.’yi dakikalarca darbetti. Başlarına aldıkları darbelerle kanlar içerisinde kalan çift olay yerine polis çağırdı ancak saldırganlar koşarak uzaklaştı. Hastanede tedavi altına alınan çiftin kafalarına dikiş atılırken, vücutlarının çeşitli yerlerinden de yaralandıkları tespit edildi. Öte yandan olay sırasında saldırganlardan birinin de kaşının yarıldığı öğrenildi.

Emniyette ifade veren mağdur çift, saldırganların bankta oturmamaları için kendileriyle tartışmaya başladığını, ardından 6-7 kişinin çivili sopalarla kendilerine saldırdığını ve ölümden döndüklerini anlattı. Saldırganların kendilerini öldürmeye çalıştığını kaydeden Yeliz Ö., başında da şişe patlatıldığını ifade etti. Çiftin şikayeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

GÖZALTINA ALINAN TARAFLAR SERBEST BIRAKILDI

Olayla ilgili polis ekipleri Demhat F. ile Yeliz Ö. ve Mehmet İ.’yi tedavilerinin ardından gözaltına aldı. Emniyete götürülerek ifadeleri alınan taraflar birbirlerinden şikayetçi oldu. Haklarında “kasten yaralama”, “tehdit ve hakaret” suçlarından adli işlem yapılan taraflar, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

DAHA FAZLA