Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Türkiye’de: İfadesinin ardından serbest kaldı

Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Türkiye’de: İfadesinin ardından serbest kaldı

Mohammed Hassan Sheikh Mohamud, duruşmaya çıkarıldı.

İstanbul’da motokurye Yunus Emre Göçer’in ölümüne neden olan ve hakkında yakalama kararı çıkarılmadan yurt dışına kaçan Somali Cumhurbaşkanı’nın oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud, Türkiye'de ifade verdi. Mohamud hakkındaki yakalama kararı ve yurt dışına çıkış yasağı ifade verdikten sonra kaldırıldı.

Fatih'te motosikletli kurye Yunus Emre Göçer’e çarparak ölümüne neden olduğu iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan ve 6 yıla kadar hapsi istenen Somali Cumhurbaşkanının oğlu Mohammed Hassan Sheikh Mohamud’un ara celseye getirildiği öğrenildi.

İstanbul 33. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 16 Ocak Salı günü görülecek duruşma öncesinde yakalama kararı olan sanık Mohammed Hassan Sheikh Mohamud'un Türkiye'ye geldiği ve bugün duruşmaya çıkarıldığı bildirildi.

DURUŞMA SONRASI SERBEST BIRAKILDI

Duruşmada tercüman eşliğinde ifade veren Mohamud'un, eski savunmalarını tekrar ettiği öğrenildi. Mahkeme, ifadesi alınan Mohamud hakkındaki yakalama kararını geri aldı. Hakkındaki yurt dışı yasağı kaldırılan sanık Mohamud'un serbest bırakılmasına ve duruşmalardan vareste tutulmasına karar verildi. Duruşma sonrasında sanık Mohamud'un işlemlerinin ardından adliyeden ayrıldığı öğrenildi.