Sırrı Sakık: CHP’ye de AKP-MHP faşizmine de kaybettireceğiz

Sırrı Sakık: CHP’ye de AKP-MHP faşizmine de kaybettireceğiz

DEM Parti’li Sakık, İzmir’deki aday tanıtım toplantısı öncesinde konuştu.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, partisinin İzmir’deki aday tanıtım toplantısı öncesinde yaptığı açıklamalarda, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel’in “DEM Parti CHP'ye kaybettirmek üzerine strateji kurdu” sözlerine “Doğru söylüyorsun, size kaybettireceğiz, AKP-MHP faşizmine de kaybettireceğiz” şeklinde yanıt verdi.

İzmir’de DEM Parti’nin belediye eş başkan adaylarının tanıtıldığı etkinliğe katılan Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, yerel seçimlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre, aday tanıtımından önce açıklamalarda bulunan DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “DEM Parti CHP'ye kaybettirmek üzerine strateji kurdu” açıklamasına sert sözlerle yanıt verdi.

‘SİZE KAYBETTİRECEĞİZ, AKP-MHP FAŞİZMİNE DE KAYBETTİRECEĞİZ’

Özel'e seslenen Sakık, "Size kaybettireceğiz, AKP-MHP faşizmine de kaybettireceğiz" diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Siz kimsiniz? Siz efendi, biz köle miyiz? Biz 2019 seçimlerinde bütün Türkiye’de, Kürt coğrafyasında bize karşı aday çıkarmanıza rağmen destek sunduk. Size belediyelerde bir cennet yarattık. Siz döndünüz, muhaliflere, Kürtlere cehennem hayatı yaşattınız.

Yerel seçimlerde destek vererek, onlara belediyelerde cenneti vadettik. Onlar ise belediyeleri Kürtler için cehenneme çevirdi. İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu seçilir seçilmez 'Topal Osman'ın torunuyum' dedi. Bizde Şeyh Sait, Seyit Rıza'nın torunlarıyız. Bunları unutuyorlar. Kürdün oyu ile seçileceksin sonra sırtını Kürtlere döneceksin. Biz bunlarla yol yürüyemeyiz.

‘YOLUMUZ ÜÇÜNCÜ YOLDUR, BU YOL DOĞRU BİR YOLDUR’

Genel seçimlerde hesapsız kitapsız demokrasi ve barış için destek sunduk. Ancak onlar gidip Ümit Özdağ ile protokol imzaladılar. Böyle bir partiye nasıl destek veririz? CHP'ye sormak istiyorum. Kürt illerinde ne kadar oy alıyorsunuz ki buralarda aday çıkarıyorsunuz? Bunların hepsi tekçi ve ırkçıdır. Yolumuz üçüncü yoldur, bu yol doğru bir yoldur. Kürt halkı 31 Mart'ta kayyumları göndermekte inançlı ve kararlıdır. Bizim yolumuz halkların yoludur. Belirleyici olan halklar olacaktır. Rantçılar kaybedecek, halklar kazanacak.”