Selahattin Demirtaş’tan ‘İstanbul’ mesajı

Selahattin Demirtaş’tan ‘İstanbul’ mesajı

Demirtaş, “DEM Parti kimsenin payandası değil” mesajını verdi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, cezaevinde bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) eski Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile görüştü. Sakık, Demirtaş’ın “DEM Parti kimsenin payandası değil” mesajını verdiğini aktardı.

Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisini ziyaret eden DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık ile yaklaşan yerel seçimleri değerlendirdi.

Medyascope’tan Ferit Aslan’ın haberine göre, Edirne Cezaevi’nde ziyareti sonrası açıklamalarda bulunan Sakık, Demirtaş ile yaptığı görüşmeyi ve DEM Parti’nin büyükşehirlerde kendi adaylarıyla seçime girmesini değerlendirdi. Demirtaş’ın babası için başsağlığı dileklerini ileten Sakık, Demirtaş’la yaptıkları sohbeti de aktardı.

‘DEM PARTİ KİMSENİN PAYANDASI DEĞİL’

Sakık, Selahattin Demirtaş’ın yerel seçimler için DEM Parti’nin derli toplu bir şekilde hazırlanması gerektiğini belirttiğini ve son genel seçimde yaşanan kayıpların telafi edilmesi gerektiğini belirterek “DEM Parti kimsenin payandası değil” ifadelerini kullandığını belirtti.

Öte yandan Sırrı Sakık, geçmişte CHP’ye verdikleri destekle ilgili hayal kırıklığı yaşadıklarını ve özellikle İstanbul ve Ankara’da “CHP’nin milliyetçi ve Kürt düşmanı kesimleri belediyeler çevresine topladığını gördüklerini” belirtti.

Sırrı Sakık, “CHP’nin seçimi kazanmasına rağmen Kürtlere belediyelerde hak tanımadığını ve belediyelerin İYİ Parti ve MHP’nin arka bahçesi haline geldiğini” savundu.