'Sağlam' raporu vermeyen doktora saldırı

'Sağlam' raporu vermeyen doktora saldırı

Cüneyt İzzettinoğlu, 'elverişli değil' raporu verdiği hasta ve yakınının saldırısına uğradı.

İzmir'de özel bir tıp merkezinde göz doktoru olarak görev yapan Cüneyt İzzettinoğlu, 'sağlam' raporu vermediği için tartıştığı hasta ve yakını tarafından darbedildi.

Olay bugün Gaziemir ilçesindeki özel tıp merkezinde meydana geldi. A.C., annesi ve kardeşiyle birlikte gemi adamı raporu için göz doktoru Cüneyt İzzettinoğlu'na muayene oldu. İzzettinoğlu, A.C.'nin göz sağlığının gemi adamı belgesi için yeterli düzeyde olmadığını söyledi. İddiaya göre taraflar arasında bu nedenle çıkan tartışma, kavgaya dönüştü, A.C. ve kardeşi doktor İzettinoğlu'na saldırdı. Doktor İzzettinoğlu da kendini korumak için karşılık verdi.

Saldırı anları sekreter tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Görüntülerde Cüneyt İzzettinoğlu'nun "Sizi dışarı alalım" dedikten sonra saldırıya uğradığı ve buna karşılık verdikten sonra iki kişi tarafından darbedildiği görüldü. Doktor İzzetinoğlu, 'beyaz kod' verirken, sağlık raporu alıp şikayetçi oldu. 

'KINIYOR VE UTANIYORUM'

Yaşadıklarını anlatan doktor Cüneyt İzzettinoğlu, şunları söyledi: "Çok utanç verici ve talihsizce. 10 yıl okuyup doktor oluyoruz. Bu muameleyi hak etmiyoruz. Gemi adamı belgesi için gelmişlerdi. Muayene neticesinde görmesinin yetersiz olduğunu söyledim. Durumu anlattım ama agresifleştiler. 'Başka doktora gideriz dediğiniz gibi çıkmazsa sizle görüşürüz' diye tehdit ettiler. Açıkçası işime de geldi. Çünkü, başka doktor da benim dediklerimi diyecekti. Kısa bir süre sonra A.C.'nin kardeşi gelip hakaret etmeye başladı. Ben de belki cayıp gider diye sekreterime videoyu açmasını söyledim. Ancak öyle olmadı. Direkt saldırıya geçti. Ben de nefsi müdafaa yaptım. Bir ameliyatım vardı, yapamadım. Olayı kınıyorum. Şikayetçi oldum ve sonuna kadar gideceğim" dedi. (DHA)

DAHA FAZLA