Pala’nın katili Savaş Dalançıkar’a müebbet hapis cezası

Pala’nın katili Savaş Dalançıkar’a müebbet hapis cezası

Rize’nin Fındıklı ilçesinde AKP İlçe Başkan Yardımcısı Gamze Pala’yı öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Savaş Dalançıkar’a ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi.

15 Nisan 2020’de çalıştığı öğretmenevinde Gamze Pala’yı “tasarlayarak canavarca hisle kasten öldürdüğü” iddiasıyla tutuklanan Savaş Dalançıkar, Rize Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına, SEGBİS aracılığıyla katıldı.

Duruşmada sanık Dalançıkar, “Olay tarihinde bir anlık öfkeme kapıldım ve bu olayı gerçekleştirdim. Mahkemenin adaletine sığınıyorum. Esasen hayatta ben en çok maktulü seviyordum. Yine en çok onu seveceğim. Olay tarihinden önce maktulün parmağında yüzük görmüştüm. Buna dayanamadım. Olayı tasarlamadım.” dedi.

Tele1’de yer alan habere göre; mahkeme, Dalançıkar’ın Pala’yı kasten tasarlayarak öldürdüğüne hükmetti ve müebbet cezasına çarptırdı.

‘CEZA, YARAMIZA BİR NEBZE OLSUN MERHEM SÜRECEK’

Avukat Serkan Elliatı, mahkeme sonrası yaptığı açıklamada, “Kasten tasarlayarak adam öldürme cezası aldı. Herhangi bir indirim olmadı. Süreci akli dengesi olmadığı yönünde söylemlerle uzatmaya çalıştı. Ağırlaştırılmış müebbet cezası yaramıza bir nebze olsun merhem sürecektir. Arkadaşımızı, sevdiğimiz bir insanı kaybettik. Bizim için yeterli mi, elbette değil ama olabilecek buydu.” dedi.

Fatma Serdaroğlu da bu cezanın kendilerini tatmin etmediğini söyledi. Serdaroğlu, “Adalet söyledi. Yapacak bir şey yok. Kardeşimizi geri getiremeyiz. Bizim canımız yanıyor. Allah’ından bulsun. Benim kardeşim öldü, o da dünyayı göremesin.” dedi.

DAHA FAZLA