Özel açıkladı: CHP, büyük emekli mitingi düzenleyecek

Özel açıkladı: CHP, büyük emekli mitingi düzenleyecek

Özgür Özel, İlker Karagöz ile Çalar Saat programında konuştu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Now TV’de yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat programında partisinin büyük emekli mitingi düzenleyeceğini duyurdu. Özel, “Emeklilerin sesini duymamaya devam ederlerse biz, emeklilerin sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız” ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bu sabah NOW TV ekranlarında yayınlanan İlker Karagöz ile Çalar Saat programına konuk oldu.

ERDOĞAN’LA GÖRÜŞME: ‘İÇERİK, YER TARTIŞMASINDAN ÖNEMLİ’

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Özeli AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapacağı görüşmeye ilişkin bilgiler de verdi. Özel, “Sayın Cumhurbaşkanı, randevuyu Çankaya’ya verirse çok şık olur. Meclis olabilir. AK Parti Genel Merkezi de olabilir. Beştepe’de randevu verilirse de Beştepe’ye giderim. İçerik, yer tartışmasından önemli. Bir inat uğruna beklentileri heba edemem. Doğru bir zaman ve doğru bir zemin belirlenir” dedi. 

‘ÇOK YAKINDA BÜYÜK EMEKLİ MİTİNGİ YAPACAĞIZ’

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in açıklamalardan öne çıkanlar şöyle: 

“Biz bunun bir yerel seçim olduğunu unutmuyoruz. Millet sizi birinci parti olmanızı istiyoruz dedi. Sen kibrini göstermeyi sürdürürsen, millet erken seçim de ister. İnsanların cebinde parası yok. İnsanların 'bunlarla olmuyor' demesi erken seçim çağrısından çok daha etkilidir. Ben bir erken seçim çağrısı yapmayacağım. Ama milletimize kulak vermeye devam edeceğiz.

Çok yakında bir büyük emekli mitingi yapacağız. Yeri ne olur, ne zaman olur, onu değerlendireceğiz. Ama bizim mitinglerimiz barışçıl mitingler olacak. Emeklilerin sesini duymamaya devam ederlerse biz, emeklilerin sesini duyurmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız.

‘31 MART'TA ATILAN TOKAT KİBRE, ŞATAFATA ATILMIŞ TOKATTIR’

Yürütmenin atması gereken adımlar var. Belediyelerimiz tasarruflu bir şekilde yönetilecek. Ne olursa olsun, mazeret üretmeyiz. Bu enkazı hep birlikte ayağa kaldıracağız. Milletin bu yoksulluğunda onları rahatsız edecek, belediyeyi biz aldık diye CHP'lilerin çocukları işe girecek diye bir şey yok.   giren hakkıyla girsin. 31 Mart'ta atılan tokat kibre, şatafata atılmış tokattır. Sen yaparsan sana da atılır.   

Sayıştay, belediye AK Partili diye suç duyurusunda bulunmamış. Bağımsız yargının mensupları kimin huzuruna gidiyorlarsa ondan çekinip de suç duyurusunda bulunmuyorlar. Normal şartlarda siyasetçiler Sayıştay’dan korkar. Eskiden başbakanlar Sayıştay’dan korkardı. Şimdi de Sayıştay, yürütmenin başından korkuyor.

‘ASGARİ ÜCRETE YILDA DÖRT KEZ ZAM YAPILMALI’

IMF ile el sıkışıyorlar. Poz veriyorlar. Ama itiraf etmiyorlar. IMF neler isteyecekse ona benzer kemer sıkma politikalarını iktidar uyguluyor. Elbette güçlükler olur. Ama bir avuç zengine KKM verilecek ama emekliye zam yapılmayacak. Böyle olmaz. Fiyatlar sürekli artıyor. Asgari ücrete yılda dört kez zam yapılmalı. Bunlar iki kez yapacağız diyordu, artık onu da yapmıyorlar. Sendikacılar da sendikacılığını yapacak. Bundan sonra CHP, mecliste olması gerektiği zaman mecliste sokakta olması gerektiği zaman sokakta olacak. Hakkını aramak isteyen herkese destek vereceğiz.”