LGS 2. tercih nakil sonuçları açıklandı

LGS 2. tercih nakil sonuçları açıklandı

LGS kapsamında yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçları açıklandı.

Bakan Mahmut Özer, LGS 2. tercih nakil sonuçları açıklandığını duyurdu ve öğrencilerin yüzde 97,6'sının istediği okula yerleştini söyledi.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Özer, Özer, 25 Temmuz'da açıklanan 1. yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95'inin istedikleri okula yerleştiğini söyledi.

2. nakil tercihlerinin de 1-5 Ağustos tarihlerinde alındığını hatıraltan Özer, "LGS kapsamında yerleştirmeye esas 2. nakil sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara göre, öğrencilerimizin yüzde 97,6'sı istedikleri okula yerleşti. Bu sürecin öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

'19 AĞUSTOS'TA TÜM ÖĞRENCİLERİMİZ LİSELERE YERLEŞMİŞ OLACAKLAR'

Ana yerleştirme sürecinin tamamlandığını bildiren Bakan Özer, 2 nakil sürecinde de hiçbir okula giremeyen öğrencilerin, yerleştirme ve nakil komisyonları aracılığıyla yerleştirileceğini söyledi. Özer, bu öğrencilerin başvurularının komisyonlarca 9-17 Ağustos'ta alınacağıNI ve 19 Ağustos'ta yerleştirme sürecinin tamamlanacağını kaydederek, "Bir kez daha hatırlatmak isterim ki öğrenci ve velilerimiz bu konuda müsterih olsunlar. 19 Ağustos itibarıyla tüm öğrencilerimiz liselere yerleşmiş olacaklar" ifadelerini kullandı.

DAHA FAZLA