Kızılay başkanına AKP’li belediyelerden ihale yağmış

Kızılay başkanına AKP’li belediyelerden ihale yağmış

Kızılay Zeytinburnu şube başkanı Ayhan Balcı’nın şirketleri, AKP’li belediyelerden 13 yılda 104 ihale aldı.

2011 seçimlerinde AKP’den milletvekili aday adayı olan ama aday gösterilmeyen, Kızılay Zeytinburnu şube başkanı Ayhan Balcı’nın şirketleri, 13 yılda 104 ihale aldı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre, son olarak AKP’li Eyüpsultan Belediyesi’nin ağustos ayında açtığı “2023 Çanakkale-Edirne ve Bursa tarihi ve kültürel gezi organizasyonu” ihalesini, Balcı’nın şirketi kazandı. Balcıoğlu Gıda Pazarlama Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile belediye arasında 28 Ağustos gün sözleşme imzalandı. 54 günlük gezi organizasyonunu kapsayan ihalenin bedeli, 2 milyon 514 bin 300 TL.

Zeytinburnu Belediyesi’nin “Bilim Zeytinburnu Projesi’nin araştırma ve geliştirme hizmetleri kapsamındaki giderlerinin karşılanması” ihalesini ise gene Ayhan Balcıoğlu ve kardeşine ait Ender Elektronik şirketi aldı. Belediyenin 29 Ağustos’ta şirketle imzaladığı işin bedeli ortalama 1 milyon 400 bin TL.

Balcı daha önce Kahramanmaraş merkezli depremden altı saat sonra Bahçelievler Belediyesi’nin düzenlediği “temizlik malzemeleri alımı” ihalesine girmesiyle de dikkat çekmişti.