Kılıçdaroğlu, İzmir İl Kongresi’ndeki olayların araştırılması için talimat verdi

Kılıçdaroğlu, İzmir İl Kongresi’ndeki olayların araştırılması için talimat verdi

Kongrenin düzenlendiği salonda liste krizi meydana gelmişti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün yapılan CHP İzmir 38. Olağan İl Kongresi’nde yaşanan kavganın araştırılması ve olayları çıkartanlar için gerekli işlemlerin yapılması için talimat verdi.

Dün yapılan CHP İzmir 38. Olağan İl Kongresi sırasında salonda liste krizi meydana gelmiş, bir grup, “çarşaf liste örgütün alın teridir” pankartı açarak sloganlarla salona girmişti. Çarşaf liste isteyenlerle blok liste isteyenler arasında gerginlik çıkmıştı.

Protesto edenlerin kürsüden uzak tutulması için yapılan müdahalenin ardından gerginlik, kavgaya dönüşmüştü.

Kavganın son bulmasıyla yeniden başlayan kongrede, delegelerin oyuyla blok liste yöntemiyle seçime gidilmesi kararlaştırılmış ve seçimi mevcut CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu kazanmıştı.

‘PARTİ KÜLTÜRÜMÜZ İLE BAĞDAŞMIYOR’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olaylı geçen CHP İzmir 38. Olağan İl Kongresi'nde yaşananların araştırılması için talimat verdi.

Konuya ilişkin CHP'den yapılan açıklamada, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, olağan İzmir il kongremizde kamuoyuna yansıyan ve parti kültürümüz ile bağdaşmayan olayları çıkartanların araştırılması ve gerekli işlemlerin yapılması talimatı vermiştir” ifadeleri kullanıldı.