KeçiFest için geri sayım başladı

KeçiFest için geri sayım başladı

İzmir’de düzenlenecek olan KeçiFest, bu yıl ilk defa konaklamalı yapılacak.

“Biat değil inat” sloganıyla yola çıkan KeçiFest’in üçüncüsü 26-28 Ağustos tarihleri arasında İzmir’in Pamucak Sahili’nde düzenlenecek. Bu yıl ilk kez konaklamalı seçeneğiyle yapılacak festivalde 20 sanatçı ve grup sahne alacak.

“İnatçıların festivali KeçiFest”, Türkiye’nin dört bir yanından gelen kampçıları 26-28 Ağustos tarihleri arasında İzmir’in Efes ilçesinin Pamucak Sahili’nde ağırlayacak. Festival kapsamında “inatçılar”, 3 gün boyunca müzik ve eğlence maratonu yaşayacak. Zülfü Livaneli ve Ercan Kesal’ın özel konukları arasında yer alacağı festivale binlerce müzikseverin katılması bekleniyor.

20 SANATÇI VE GRUP SAHNE ALACAK

KeçiFest’in açılış günü olan 26 Ağustos Cuma günü Pentagram, Moğollar, Perdenin Ardındakiler, Dedublüman, Sedef Sebüktekin ve Batu Akdeniz sahne alacak. 27 Ağustos Cumartesi günü Hayko Cepkin, Yüksek Sadakat, Ozbi, Niyazi Koyuncu, Mavi Gri, Mengene ve Erol Bayrakoğlu konserleri ile devam edecek. KeçiFest, 28 Ağustos Pazar günü Feridun Düzağaç, REDD, Bulutsuzluk Özlemi, Şanışer & Sokrat ST, Aylin Aslım ve The Madcap konserleriyle son bulacak.

TÜRKİYE’NİN SANAT VE PERFORMANS FESTİVALİ

“Türkiye’nin sanat ve performans festivali” olmak üzere yola çıkan KeçiFest sanatçıların, organizatörlerin ve hatta katılımcıların elinden gelen desteği sunarak birlikte yaratıp birlikte sahiplendiği bir organizasyon olmasıyla çoğu festivalden ayrılıyor.

İMECECİ VE KATILIMCI KEÇİLER

Gönüllü festival çalışanı olan “İmececi Keçiler” ile inadını ve umudunu alıp festivale gelen “Katılımcı Keçiler”, 45 ilde birebir ve birlikte yürütülen gönüllü çalışmalarla her gün daha da çoğalıyor.

1 BİLET ALANA 1 BİLET BEDAVA

Festival katılımcıları, Efes Pamucak Sahili’nde müzik edebiyat, sinema, tiyatro, sahne performansları, stand up gösterileri, yoga, dans, heykel, pandomim, seramik, oyun ve söyleşilerle dolu günler geçirecek. Bubilet ve Biletix üzerinden satışa sunulan festival biletlerinde kısa bir süreliğine 1 alana 1 bedava kampanyasından yararlanmak mümkün.

KAPI AÇILIŞI 12.00’DE

KeçiFest’in sahnesi Odeon, etkinlik çadırı Celsus ve festival alanı Agora olarak belirlendi. Kapı açılışının saat 12.00 olarak planlandığı festival alanında yiyecek ve içecek stantları gün boyu hizmet verecek. Katılımcıların yiyecek, içecek, ilaç, parfüm, böcek ilacı ve 100 ml’den büyük kozmetik ürünler getirmesinin yasak olduğu festival alanında katılımcılara bilet sınıfına göre bileklikler takılacak. Alan görevlileri, sağlık personelleri ve güvenlik görevlileri festival süresince her an hazır bulunacaklar.

KAMP FESTİVALİ

Türkiye’nin sanat ve performans festivali olmak üzere 2021 yılında yola çıkan KeçiFest, bir kamp festivali olma yolunda ilerliyor. Tüm sanat alanlarında sanatçılara kucak açan bir festival, kültür ve sanat alanında on yıllara uzanan ve biriken sorunlara duyarsız kalmaz, bu darboğazı ve sorunlar silsilesini ciddiye alarak çözümün parçası olmaya çalışır.

BİR FİKİR VE KİMLİK…

KeçiFest, bir imecedir. Sanatçıların, organizatörlerin ve hatta katılımcıların elinden gelen desteği sunarak birlikte yarattığı, birlikte yücelttiği, birlikte sahiplendiği bir değerdir. Bu nedenle KeçiFest’in bir değil, pek çok fikri ve kimliği vardır. Katılımcılarını, yılda en az bir kez ve en az 3 gün boyunca konserler, film gösterimleri, tiyatro oyunları, söyleşiler ve etkinliklerde bir araya getirir.

“İnatçıların festivali”, düzenlendiği yerin yerel dinamikleriyle el ele yürümeyi, yerel ekonomik kalkınmayı ve kültür/sanat üretimini teşvik etmeyi görev bilir. Yalnızca kendisi için değil, KeçiFest ondan faydalanmak isteyen herkes için bir kapı görevi görür.

 

DAHA FAZLA