İYİ Partili Yılmaz, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: 'Seçim, AK Parti'ye hediye edildi'

İYİ Partili Yılmaz, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı: 'Seçim, AK Parti'ye hediye edildi'

Bilge Yılmaz, içinde bulundukları ittifakın Kılıçdaroğlu ve çevresindeki çıkar grupları tarafından tasarlandığını öne sürdü ve seçimin hediye edildiğini savundu.

İleri Haber

Seçim öncesi dönemde Millet İttifakı'nın olası bakan adaylarından biri olarak ismi geçen ve seçimlerde yaşanan mağlubiyetin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik suçlamalarda bulunan İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Bilge Yılmaz, bir kez daha açıklama yaptı ve yine Kılıçdaroğlu'nu suçladı.

İktidardan İYİ Parti'ye yönelik Cumhur İttifakı'na katılım çağrıları seçim sonrası gündeme gelirken, İYİ Parti'den de CHP'yi hedef alan açıklamalara Bilge Yılmaz bir kez daha dahil oldu ve Kılıçdaroğlu ile etrafındaki çıkar gruplarının kendi çarklarını döndürecek bir ittifak tasarladıklarını öne sürdü. Yılmaz, "Seçim, AK Parti'ye hediye edildi" dedi.

'KILIÇDAROĞLU'NUN MODELİNİ MERKEZE ALAN ANLAYIŞ İLE YOL YÜRÜYEMEYİZ'

Daha önce "Kılıçdaroğlu'nun adaylığına engel olamadığım için özür diliyorum" diyen İYİ Partili Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Partiler ve siyasi aktörler seçim sonrası yeni yollar arayışında. Burada doğruyu bulabilmek için teşhisin doğru yapılması şart.

Kolay kazanılacak bir seçimi yanlış strateji yüzünden kaybettik. Peki bu strateji neden yanlış inşa edildi?

Aslında cevap çok basit. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve etrafındaki çıkar grupları, kendi geleceklerini milletimizin menfaatlerinin önüne koyarak  kendi çarklarını döndürecek şekilde ittifakı tasarladılar. Süreç dürüst ve şeffaf bir şekilde yürütülmedi. Son düzlükte ortakların yapıcı onerlilerini reddeden bir tek adam dayatmasıyla ardı ardına hatalar yapıldı. Ve seçim AK Parti’ye adeta hediye edildi.

Benzer stratejileri uygulayıp farklı sonuçlar beklemeyi bırakmalıyız. Hemen her partide bulunan ve Kılıçdaroğlu’nun ittifak modelini merkeze alan anlayış ile daha fazla yol yürüyemeyiz. Reddettiğimiz model, kusursuz işleyen ve başarılı bir ittifak değildir. Aksine istisnasız bütün ittifak partilerini zayıflatan ve başarısızlık karşısında sorumluların maliyet ödemediği problemli bir yapıdır. Toplumdaki karamsarlığı ve çaresizliği kıracak, özellikle gençlerimize umut verecek formüllere, politikalara her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Kimse umutsuzluğa kapılmasın. Türkiye sahipsiz değildir, muhakkak ki çözüm üreteceğiz!"