İYİ Parti’den ‘ittifak’ eleştirilerine yanıt: ‘Kararımızın arkasındayız’

İYİ Parti’den ‘ittifak’ eleştirilerine yanıt: ‘Kararımızın arkasındayız’

Yerel seçimlere “hür ve müstakil” girme kararı alınmıştı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) “yerel seçimlerde iş birliği” teklifinin reddedilmesine ilişkin eleştirilere yanıt verdi. Paçacı, “Yapılacak eleştirilere saygımız var ancak bunlar bizim çalışmalarımızı etkilemez. Kararımızın arkasındayız” ifadelerini kullandı.

CHP lideri Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i ziyaret etmiş ve “yerel seçimlerde iş birliği” yapmayı teklif etmişti. Konuya ilişkin partisinin Genel İdare Kurulu’nun kararını açıklayan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu ise “Seçimlere hür ve müstakil olarak gireceğiz” diyerek iş birliği teklifini reddettiklerini duyurmuştu.

‘TERSİNE KARAR ALSAK DA ELEŞTİRİLECEKTİK’

Konuya ilişkin iktidar yanlısı Sabah Gazetesi’ne konuşan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Cihan Paçacı, saygı çerçevesindeki eleştirilere açık olduklarını belirterek, karardan dönüş olmadığının altını çizdi.

Cihan Paçacı, “Bunlar doğal şeyler. Tersine karar alsak da eleştirilecektik. Gündemimizde bu konular yok” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti eski Milletvekili Aytun Çıray’ın Meral Akşener’e yönelik “Blöf yapıyor” çıkışını da değerlendiren Paçacı, “Kendi düşüncesi kendini bağlar. Bu konu ile ilgili daha fazla bir şey demeye gerek yok” şeklinde konuştu.

‘ELEŞTİRİLERE SAYGIMIZ VAR AMA KARARIMIZIN ARKASINDAYIZ’

Paçacı, Genel İdare Kurulu’nun seçime ittifaksız girme kararı ile ilgili ise “Diğer partilerin saygı çerçevesinde eleştiri yapma hakkı olabilir. Ama İYİ Partililerin alınan kararın arkasında durması gerek. Alınan karar ile ilgili herhangi bir beyanat verilmemesi gerekiyor. Yapılacak eleştirilere saygımız var ancak bunlar bizim çalışmalarımızı etkilemez. Kararımızın arkasındayız” ifadelerini kullandı.