İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatıldı

İstanbul'da bazı yollar trafiğe kapatıldı

İstanbul Maratonu nedeniyle kentteki bazı yollar trafiğe kapatıldı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen N Kolay 44. İstanbul Maratonu için bazı yollar trafiğe kapatıldı.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Boğaziçi) saat 03.00’de araç trafiğine kapatıldı. Köprü bağlantı yolları, trafik polisleri tarafından çekici yardımıyla trafiğe kapatıldı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü istikametine gitmek isteyen sürücüler Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne yönlendirildi. Sabah 06.00 itibarıyla da maratonun yapılacağı güzergahtaki yollar araç trafiğine kapatıldı.

Maraton nedeniyle kapatılan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve parkur üzerindeki yolların saat 12.30’dan itibaren kademeli olarak araç trafiğine açılması bekleniyor.

KAPALI YOLLAR

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre trafiğe kapatılacak yollar şöyle:

A bölge sorumluluk alanı kapanacak yollar kapama saati: 06:00 Ragıp Gümüşpala Caddesi, Galata Köprüsü (İki yönlü trafiğe kapatılacaktır.), Reşadiye Caddesi (Sirkeci Sahil yolu), Ankara Caddesi, Arabalı Vapur girişleri, Gülhane Parkı sahil alt ve üst girişler ile Gülhane parkı içi yolu, Alayköşkü Caddesi, Ayasofya Meydan, Alemdar Caddesi, At Meydanı Caddesi, Divanyolu Caddesi, Cankurtaran (Ahırkapı Caddesi ve Ahırkapı İskele Sokaktan Sahil istikametine dönüş yapılmayacak), Çatladıkapı (Aksakal Sokak ve Küçük Ayasofya Caddesinden Sahil istikametine dönüş yapılmayacak), Kumkapı (Kumluk Sokak, Segah sokak ve Işıl sokak dan Sahil yoluna çıkış yapılmayacak), Kumkapı ve Balıkçılar Çarşısı çıkışlar, Gazi Mustafa Kemal Mudurnu varyant dönüşlerden itibaren sahil istikametine kapatılacak. Namık Kemal Caddesi (Küçüklanga caddesinden itibaren kapatılacak). (DHA)

DAHA FAZLA