İsrail Genelkurmay Başkanı: İran’a bir yanıt vereceğiz

İsrail Genelkurmay Başkanı: İran’a bir yanıt vereceğiz

Herzi Halevi, İran’ın düzenlediği saldırıya ilişkin konuştu.

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, İran’ın düzenlediği saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada “İsrail topraklarına bu kadar çok füze ve İHA fırlatılmasına bir yanıt vereceğiz” şeklinde konuştu.

Herzi Halevi, İran’ın saldırılarında hedef alınan Nevatim Hava Üssü’ne lişkin açıklamalarda bulundu.

Halevi, İran’ın saldırısına karşılık verileceğini belirtilerek, “İran, İsrail devletinin stratejik kabiliyetlerine zarar vermek istedi. Bu daha önce olmamış bir şey” ifadelerini kullandı.

İran’ın fırlattığı füze ve İHA’ları etkisiz hale getirmek için “Demir Kalkan” operasyonunu gerçekleştirdiklerini belirten Halevi, söz konusu saldırıya bu sayede hazırlıklı olduklarını vurguladı.

‘İSRAİL DEVLETİ TOPRAKLARINA FÜZE VE İHA FIRLATILMASINA BİR YANIT VERECEĞİZ’

Halevi, “Geçtiğimiz pazartesi günü neyin organize edildiğini gördük ve İsrail devletinin çok güçlü olduğunu ve tek başına bununla nasıl başa çıkacağını bildiğini düşünüyoruz, ancak bu kadar çok sayıda ve bu kadar uzaktaki bir tehdit söz konusu olduğunda, ABD'nin yanımızda olmasından her zaman mutluluk duyarız” dedi.

İran’a nasıl bir karşılık verilmesi gerektiğini değerlendirdiklerini aktaran Halevi, “İsrail devleti topraklarına bu kadar çok füze ve İHA fırlatılmasına bir yanıt vereceğiz” dedi.