İrfan Değirmenci, Halk TV’den ayrıldığını açıkladı

İrfan Değirmenci, Halk TV’den ayrıldığını açıkladı

Değirmenci, Halk TV’den ayrıldığını sosyal medya üzerinden duyurdu.

Gazeteci İrfan Değirmenci, Halk TV’den ayrıldığını duyurdu. Değirmenci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur” ifadelerini kullandı.

14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi (TİP) İzmir Milletvekili Adayı olan İrfan Değirmenci, seçim sonrası Halk TV’deki görevine geri dönmüştü.

Değirmenci, X hesabından yaptığı açıklamayla ekranlara yeniden veda edeceğini açıkladı.

‘EN KISA SÜREDE YENİDEN BULUŞMAK DİLEĞİYLE’

İrfan Değirmenci’nin açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“Koltuğa alışmak çok fena bir şey. İnsan, toplumun yararına koltuktan da feragat edebilmeli çıkarlarından ve paradan da. Çünkü paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. Dayanışma, mücadele, ezene karşı ezilenden yana, adaletten, haktan, emekten yana olmak gibi. Eleştirdiğine dönüşmemek, hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez saymamak gibi. Kendini güç ve para sahibi olduğu alanda, partide, şirkette Olimpos’un zirvesinde bir mitolojik kahraman sananlara asıl gücün halkın sivil örgütlü mücadelesi olduğunu hatırlatmak gerekir. Ezene karşı mücadelenin bin bir yolu var. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol değil. Velhasıl kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle...”