İmamoğlu: Bakanlar seçim kampanyası yapıyor, YSK izliyor

İmamoğlu: Bakanlar seçim kampanyası yapıyor, YSK izliyor

Ekrem İmamoğlu, NOW TV ekranlarında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bütün bakanların AKP’nin İBB Adayı Murat Kurum için seçim kampanyası yürütmesini eleştirerek Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) tepki gösterdi. İmamoğlu, Bakanlar seçim kampanyası yapıyor, YSK izliyor” şeklinde konuştu.

CHP tarafından yeniden aday gösterilen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, NOW TV ekranlarında katıldığı canlı yayında yerel seçim gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

YSK’yi eleştirerek sürecin yönetilemediğini söyleyen İmamoğlu, “Bütün bakanlar seçim kampanyası yapıyor, YSK izliyor. Bunların YSK'yi ilgilendiren yönleri var” dedi.

TRT'YE TEPKİ: ‘BU NASIL YAYINCILIK’

TRT'nin objektif bir yayıncılık yapmadığını da vurgulayan Ekrem İmamoğlu, "TRT'de 5 yılda Ekrem İmamoğlu için arşiv araştırması yapın. Kötüleyici, karalayıcı olmayan haber bulamazlar. Bu nasıl yayıncılık" ifadelerini kullandı.

KURUM’A YANIT: ‘KEŞKE İSTANBUL'DA ESNAFLIĞIN NE KADAR ÖNEMLİ OLDUĞUNU ÖĞRENSE’

İmamoğlu, iktidar için "Bu seçim farklı seçim çünkü İstanbul'u malları olarak görüyorlar. Bakanlık her metroyu sahipleniyor. Herhalde Sayın Kurum'u oraya güvenlik şefi olarak atayacaklar" dedi.

Murat Kurum'un “Ancak köfteci olur” sözlerini tekrar gündeme taşıyan İmamoğlu, şöyle konuştu:

"Hamallık da yaptım, köfte de sattım, kasada da durdum. Trabzon'a gidip Akçaabat köftesi yapmayı öğrendim. 'Azıcık esnaf ol' derler. Keşke İstanbul'da esnaflığın ne kadar önemli olduğunu öğrense. 21 yaşında İstanbul'un ilk Akçaabat köftecisini açtım. Esnaflık bazen öğretmenlik, bilim insanı kadar önemlidir. Abidir, abladır."

‘AKP’Lİ DOSTLARIMIZIN ŞSTANBUL’DA AKP’YE OY VERMEMESİ LAZIM’

İlçe adaylarının tamamının özgeçmişine hakim olduğunu da belirten İmamoğlu, "39 ilçe adayımıza gönül rahatlığıyla vatandaşlarımız oy verebilir. 39 ilçede meclis üyelerimize ve tabii ki Ekrem İmamoğlu'na da oy istiyoruz" dedi.

İmamoğlu, AKP seçmenlerinin de kendi partilerine bu seçimde ders vermesi gerektiğini belirterek şöyle konuştu:

"Milletin AK Parti'ye ve Erdoğan'a oy vermesine rağmen onlara sorumluluklarını hatırlatacağını düşünüyorum. AK Parti kendisine oy verenlerin beklentilerini karşılayamıyor. Bu yüzden AK Partili dostlarımızın da İstanbul'da AK Parti'ye oy vermemesi lazım."