İleri Haber editörü İzgen Gökçe gözaltında

İleri Haber editörü İzgen Gökçe gözaltında

Editörlerimizden İzgen Gökçe sabah saatlerinde evinden gözaltına alındı. Aynı soruşturma kapsamında 4 TKP üyesi ve 1 FKF üyesi hakkında da gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

İleri Haber editörlerinden İzgen Gökçe hakkında başlatılan bir soruşturma nedeniyle bu sabah Bartın’da bulunan evinden gözaltına alındı. Gökçe’nin telefonuna ve bilgisayarına el konuldu. 

Aynı soruşturma kapsamında dört Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyesi ve 1 Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF) üyesinin evlerinin basıldığı ve haklarında gözaltı kararı olduğu öğrenildi.

İZGEN GÖKÇE GAZETECİDİR!

Gökçe'nin gözaltına alınmasına ilişkin İleri Haber adına yapılan açıklama şu şekilde:

"Saray Rejimi’nin ve OHAL darbesinin gazeteciler üzerindeki baskısı hız kesmeden devam ediyor.

Sabah saatlerinde İleri Haber editörlerinden İzgen Gökçe hukuksuz biçimde gözaltına alınmış, telefon ve bilgisayarına polis tarafından el koyulmuştur. Aynı zamanda Gazetecilik Bölümü öğrencisi olan mesai arkadaşımız İzgen Gökçe, gazetecilik dışında hiçbir faaliyette bulunmamış, her daim meslek ilkelerine ve halka karşı sorumluluğunun gereğini yerine getirmiştir. İzgen Gökçe’nin uydurma gerekçelerle gözaltına alınması bir kez daha göstermiştir ki gazetecilik, iktidarını yalan üzerine kurmuş iktidarın en büyük korkusudur.

Avukatlarımız İzgen Gökçe’nin yanında gözaltı sürecini takip etmektedir.

İzgen Gökçe gazetecidir.

İzgen Gökçe serbest bırakılmalıdır."

İLERİ HABER

DAHA FAZLA