Halil Umut Meler’e saldırı: Faruk Koca dahil 3 kişi tutuklandı

Halil Umut Meler’e saldırı: Faruk Koca dahil 3 kişi tutuklandı

Tutuklanan 3 kişi, Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na sevk edildi.

Süper Lig'in 15. haftasında oynanan Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının bitmesinin ardından sahaya girerek hakem Halil Umut Meler'e yumruk atan Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ile yere düşen Meler'e tekme atan K.Ç. ve Ş.Y.Ş. tutuklandı. 

Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçının ardından Ankaragücü Başkanı Faruk Koca, sahaya girerek Hakem Halil Umut Meler’e saldırmış, saldırının ardından olağanüstü toplanan TFF, tüm liglerdeki maçların süresiz olarak ertelendiğini duyurmuştu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, saldırıya ilişkin gece saatlerinde yaptığı açıklamada Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ile 2 saldırganının gözaltına alındığını dile getirerek şunları ifade etmişti:

“MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının sonunda hakem Halil Umut Meler’e yönelik saldırı gerçekleştirilen Ankaragücü Kulübü Başkanı Faruk Koca emniyet güçlerimizin gözetiminde hastanede tedavi görmektedir. Tedavi sonrası gözaltı işlemleri gerçekleştirilecektir. Hakemimize saldırıda bulunan K.Ç ve Ş. Y. Ş adlı şahıslar Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatı ile gözaltına alınmıştır.”

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ile K.Ç. ve Ş.Y.Ş. isimli şüphelilerin savcılık sorgusunun ardından, nöbetçi sulh ceza hakimliği tarafından "6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna aykırılık" ve "kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle yaralama" suçlarından tutuklandığını açıkladı.