Erkan Baş: Halkımızın yanı başında olmaya devam ediyoruz

Erkan Baş: Halkımızın yanı başında olmaya devam ediyoruz

TİP Genel Başkanı Baş, seçimlerinden ardından ilk kez açıklama yaptı.

İleri Haber

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, yerel seçimlerin sona ermesinin ardından sosyal medya üzerinden ilk açıklamasını yaptı. Baş, “Hep olduğu gibi bundan sonra da bu mücadelenin tam kalbinde, halkımızın yanı başında olmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Partisi tarafından belediye başkan adayı gösterildiği Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yüzde 19.92 oranında oy alan TİP Genel başkanı Erkan Baş, dün yapılan yerel seçimlere ilişkin ilk açıklamasını yaptı.

‘KAPSAMLI BİR DEĞERLENDİRMEYİ PARTİ MECLİSİ TOPLANTISI ERTESİNDE PAYLAŞACAĞIZ’

Erkan Baş, “Zor bir seçim dönemini ülkemiz adına büyük mutluluk, mücadelemiz adına ise büyük bir umutla geride bıraktık” sözleriyle başladığı ve X hesabından paylaştığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Başta tüm ağır koşullara rağmen yılmayan ve yine hepimize yol açan halkımızı kutluyorum. CHP ve DEM Parti yönetimleri ile üyelerini de başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

Türkiye İşçi Partisi olarak seçim sonuçlarını detaylı biçimde değerlendirmeye devam ediyoruz. İlk sonuçlarımızı bugün, kapsamlı bir değerlendirmeyi ise hafta sonu yapılacak Parti Meclisi toplantısı ertesinde paylaşacağız. Ama şunun bilinmesini isterim: TİP başarılarını olduğu kadar başarısızlıklarını da, kazanımlarını olduğu kadar kayıplarını da, amaçlarını olduğu kadar sorunlarını da üstlenmekten ve halkla açıkça paylaşmaktan hiç imtina etmemiştir. Yine böyle olacağından emin olabilirsiniz.

‘TÜM YURTTAŞLARIMIZA LAYIK OLMAK İÇİN DAHA ÇOK ÇABALAYACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUM’

Oyunu böyle bir seçimde bile Türkiye İşçi Partisi’nden yana kullanan yüz binlerce yurttaşımıza gönülden teşekkür ediyorum. Desteğini oy vermeden de olsa gösteren tüm yurttaşlarımızı ise sevgiyle selamlıyor, size layık olmak için daha çok çabalayacağımıza söz veriyorum.

Partimize Samandağ ve Hacıbektaş’ta iki belediye başkanlığı armağan eden adaylarımızı ve örgütlerimizi, Türkiye çapında belediye meclisine girme başarısı gösteren onlarca yoldaşımızı, tüm seçim sürecini imkansızlıklara rağmen özveriyle sırtlanan üyelerimizi kutluyor, bundan sonra yürütecekleri halka hizmet çalışmalarında örnek başarılar diliyorum.

‘HALKIMIZIN YANI BAŞINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ’

Mücadele sürüyor, mücadele büyüyor. Biz de hep olduğu gibi bundan sonra da bu mücadelenin tam kalbinde, halkımızın yanı başında olmaya devam ediyoruz. Biliyoruz ve inanıyoruz: Mutlaka kazanacağız!”