Erdoğan’dan ‘6 Şubat’ mesajı

Erdoğan’dan ‘6 Şubat’ mesajı

Tayyip Erdoğan, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümü nedeniyle sosyal medya üzerinden yayımladığı mesajda “Milletimize verdiğimiz sözleri tutmak için canla başla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

6 Şubat 2023 tarihinde Maraş’ta meydana gelen ve resmi verilere göre 53 bin 537 kişinin yaşamını yitirdiği, 107 bin 213 kişinin ise yaralandığı depremlerin üstünden bir yıl geçti.

Erdoğan, X üzeri hesabından 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Erdoğan’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:

“Asrın felaketinde yaralanan 107 binin üzerindeki vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi tekrarlamak istiyorum. Tedavileri halen devam eden yaralılarımıza Allah'tan acil şifalar niyaz ediyorum. İnsanlık tarihinin en kadim yerleşim yerleri arasında bulunan 11 ilimizde yaşanan yıkım gerçekten çok büyüktü. Böylesine büyük felaketler, büyük acılar aynı zamanda milletlerin birliğinin, beraberliğinin ve kardeşliğinin gücünün sınandığı dönüm noktalarıdır.

‘MİLLETİMİZE VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTMAK İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ’

Hamdolsun milletimiz bu acı ve bir o kadar da tarihi sınamayı başarıyla vermiştir. Devletimiz tüm imkânlarıyla anında harekete geçerken Türkiye tek yürek, tek bilek olmuş, milletimiz depremzede kardeşlerinin yanına koşmuş, asrın felaketi karşısında asrın birlikteliği ortaya konulmuştur.

Toprağa verdiğimiz canlarımızı Fatihalarla, dualarla, hüzünle yad ederken milletimize verdiğimiz sözleri tutmak için canla başla çalışıyoruz.

Bu çalışmaları, şehirlerimizi inşa ve ihya ederek ayağa kaldırıncaya, evi yıkılan veya kullanılamaz hale gelen son vatandaşımızı da güvenli yuvasına kavuşturuncaya kadar sürdüreceğiz. Rabbim ülkemize ve milletimize bir daha böyle afetler yaşatmasın, bizleri böyle imtihanlara maruz bırakmasın.”