Erdoğan yine yurttaştan ‘fedakarlık’ istedi

Erdoğan yine yurttaştan ‘fedakarlık’ istedi

Erdoğan enflasyonla mücadele için yurttaştan fedakarlık istedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.

Enflasyon için bir program hazırladıkalrını kaydeden Erdoğan, “Bu programın başarısı ancak davet kurumları yanında, üreticisinden toptancısına, parkendecisinden tüketicisine, çalışanından kendi adına alım satım yapanına kadar 85 milyonun tamamının fedakarlığı ve kararlılığı ile mümkündür” dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

MUHALEFETİ HEDEF ALDI

İnşallah 2024 seçimlerine yeni MKYK ile hazırlanacağız. Mevcut belediyelerimizi daha güçlü olarak elde tutmak ve İstanbul ve Ankara'yı daha güçlü güçlü bir belediyecilik ile tanıştırmak için durmak duraksamak yok. Unutmayın bizim bıraktığımız her boşluk muhalefetin yalanları ve iftiraları ile doldurulacaktır.

Muhalefet kadrolarının milletten kopuk, üretken değil çığırtkan tavrı sizleri şaşırtmasın. Bunlar hep böyleydi. Bugün de koltuklarını ve siyasi ikballerini korumaktan başka bir dertleri yok.

Rahmetli Menderes ülke ve millet için ne yaptıysa bunlara rağmen yaptı. Biz de kalkınma adımlarımı hep bunlara rağmen gerçekleştirdik. Önümüzdeki seçimlerde her şeyi olması gerektiği gibi yaparak sürprizi onlara yaşatmak istiyoruz.

YİNE YURTTAŞTAN FEDAKARLIK BEKLEDİ

(Enflasyon üzerine) Türkiye olarak biz de birden fazla faktörün üst üste gelmesiyle bu sorundan muzdarip durumdayız. Yeni yol ve yöntemlerle enflasyonun ve yol açtığı sıkıntıların üstesinden gelecek bir program uyguluyoruz.

Bu programın başarısı ancak davet kurumları yanında, üreticisinden toptancısına, parkendecisinden tüketicisine, çalışanından kendi adına alım satım yapanına kadar 85 milyonun tamamının fedakarlığı ve kararlılığı ile mümkündür.

Çok geniş bir alanda sorumluluk yüklendiğimizin farkındayız. Bunun için polemiklerden uzak duruyoruz. Son dönemde insanımızın canını en çok yakan hiç şüphesiz hayat pahalılığıdır. Enflasyondaki yüksek oranlı artışlar tüm dünyanın sorunudur. Yeni yol ve yöntemlerle enflasyonun ve yol açtığı sorunların üstesinden gelecek bir program hazırlıyoruz.

Emeklilerimizin yaşadıkları sıkıntıları bir nebze de olsa hafifletmek için bir defaya mahsus 5 bin lira ikramiye ödenmesini kararlaştırdı. Hem çalışanlarımızın hem de emeklilerimizin ücretlerinde yeni düzenlemeyi yılbaşında ayrıca yapacağız.

Deprem bölgesinde yerinde dönüşüm devam ediyor. Bir an önce deprem bölgesindeki evler de tamamlanacak.

Irak ve Suriye unsurlarımızı taciz eden teröristlere nefes aldırmıyoruz. Operasyonlarımızı artırarak devam edeceğiz. Gerektiğinde kara unsurlarıyla tepelerindeyiz.

Ayrıntılar gelecek...