Denizli'de şüpheli kadın ölümü: Cansız bedeni barajda bulundu

Denizli'de şüpheli kadın ölümü: Cansız bedeni barajda bulundu

Denizli’de dün öğlenden bu yana kayıp olan Hatice Batmaz’ın cansız bedeni, bugün Cindere Baraj Göleti'nde bulundu.

Denizli’nin Güney ilçesinde öğle saatlerinde evinden çıktıktan sonra bir daha kendisinden haber alınamayan evli ve 3 çocuk annesi Hatice Batmaz’ın (55); bugün Cindere Baraj Göleti'nde cansız bedeni bulundu.

Güney ilçesine bağlı Orta Mahalle'de oturan Hatice Batmaz, dün öğle saatlerinde evinden ayrıldı. Akşam olmasına rağmen eve dönmeyen Batmaz için endişelenen yakınları polis ve jandarmaya kayıp başvurusunda bulundu.

Batmaz’ın saat 16.00 sıralarında Cindere Baraj Göleti yakınlarında görüldüğü ihbarı üzerine jandarma, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve arama kurtarma dernek üyelerinin yanı sıra Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nın Su Altı Arama Kurtarma ekibi de bölgeye sevk edildi.

Ekiplerinin 11 saat süren aramalarının ardından Batmaz’ın cansız bedeni Cindere Baraj Göleti'nde bulundu. Botla gölete giren itfaiyenin dalgıç ekibi, Batmaz’ın cesedini sudan çıkartıp, göl kenarına getirdi.

Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, jandarma olay yeri inceleme ekibi de inceleme yaptı. Batmaz'ın cesedi otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

DAHA FAZLA