DEM Partili Temelli: Şırnak, Bitlis, Kars’ta gerekirse seçimler yenilenmeli

DEM Partili Temelli: Şırnak, Bitlis, Kars’ta gerekirse seçimler yenilenmeli

Seza Temelli, TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 31 Mart’ta bazı illerde güvenlik güçlerine mensup personelin seçmen kaydedilerek, seçim sonuçlarını iktidar lehine etkilediğini kaydeden Temelli, “Gerekirse Şırnak, Bitlis, Kars'ta seçimler yenilenmelidir” dedi.

DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) basın açıklaması düzenleyerek gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

‘GEREKİRSE ŞIRNAK, BİTLİS, KARS'TA SEÇİMLER YENİLENMELİDİR’

31 Mart günü bazı illerde güvenlik güçlerine mensup personelin seçmen kaydedilerek, seçim sonuçlarını iktidar lehine etkilediğini söyleyen Temelli, “Önümüzdeki dönem Meclis, öncelikle bu tür uygulamalara son verecek adımlar atmalıdır. Gerekirse Şırnak, Bitlis, Kars'ta seçimler yenilenmelidir” ifadelerini kullandı.

Sezai Temelli, bütçenin bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 20 milyar dolar açık verdiğini belirterek, "'Dünya Bankasından 18 milyar dolar buldum' diye sevinen bir Hazine ve Maliye Bakanı var. Bütçe 3 ayda 20 milyar dolar açık vermiş" dedi.

Bütçenin, yıl sonunda daha yüksek tutarda açık vereceğini söyleyen Temelli, "Nasıl ki geçtiğimiz yıllarda ek bütçe yapıldıysa öyle tahmin ediyoruz ki birkaç aya kalmaz önümüze yine bir ek bütçe gelecek. Gidişat bunu gösteriyor" şeklinde konuştu.

‘KUMPAS DAVASI’NA TEPKİ’ ÇAĞRISI

Temelli, Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin davanın karar duruşmasının çarşamba günü yapılacağını da ifade ederek, kamuoyunu, "kumpas davası" olarak nitelendirdiği bu davaya tepki göstermeye çağırdı.