CHP,  Lütfü Savaş'a sahip çıktı: ‘Geri çekilmesi söz konusu değil’

CHP, Lütfü Savaş'a sahip çıktı: ‘Geri çekilmesi söz konusu değil’

Lütfü Savaş, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Deniz Yücel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yeniden aday gösterilmesine yönelik tepkilere ilişkin yaptığı açıklamada “Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayımız Lütfü Savaş'tır. Geri çekilmesi gibi bir durum söz konusu değildir” ifadelerini kullandı.

Maraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerden en çok etkilenen illerden Hatay’da, yaşanan ağır yıkım sonucu 20 binden fazla yurttaş yaşamını yitirmişti.

31 Mart yerel seçimleri için yeni adaylarını duyuran CHP, Maraş merkezli depremler sırasında Hatay’da görevde olan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ı yeniden aday gösterdi. Söz konusu karara, başta depremzede Hataylılar olmak üzere birçok yurttaş tepki gösterdi.

‘GERİ ÇEKİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL’

Tepkilerin ardından CHP'den konuya ilişkin ilk açıklama geldi. Parti Sözcüsü Deniz Yücel, bugün bir gazetecinin sorusu üzerine yaptığı açıklamada Savaş’a sahip çıktı.

Yücel, şunları kaydetti:

“Hatay Büyükşehir Belediye başkan adayımız Lütfü Savaş'tır. Geri çekilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. Hatay'da büyük acılar yaşandı. Bu yaraların sarılması noktasında CHP Büyükşehir Belediye Başkanımız her türlü özveri ve fedakarlığı göstermiştir, bundan sonra da gösterecektir."”