Bozcaada’da 2 CHP’li belediye meclis üyesi TİP’e katıldı

Bozcaada’da 2 CHP’li belediye meclis üyesi TİP’e katıldı

İbrahim Günel ve Aykut Turgal, Bozcaada Belediye Meclisi’nde TİP’i temsil edecek.

Çanakkale Bozcaada’da Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) dördüncü sırada belediye meclis üyesi olan İbrahim Günel ile beşinci sıradan belediye meclis üyesi olan Aykut Turgal, CHP’den istifa ederek Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katıldıklarını açıkladı.

9 meclis üyesinden oluşan Bozcada Belediyesi’nde İbrahim Günel ve Aykut Turgal, CHP’den istifa edip TİP’e katıldı.

bozcaadahaber.net’in haberine göre, Günel ve Turgal’ın TİP’e katılmasıyla birlikte Bozcaada Belediye Meclisi’nin 4 CHP’li, 2 TİP’li, 2 AKP’li ve bir İYİ Partili üyesi olmuş oldu.

‘ADIMIZ ‘KOMÜNİST MUHALİF’E ÇIKTI, GOCUNMADIK’

CHP’den istifa eden gazeteci İbrahim Günel, istifa açıklamasında “Bunca yıldır anlatmaya çalıştık, bizi dinlemediniz. Kendi bildiğinizi okudunuz. Adımız ‘komünist muhalif’e çıktı, bundan gocunmadık. Her zaman Bozcaada ve bizi seçen Bozcaadalıların haklarını korumak için çaba sarfettik. Doğrularımızı başka bir partinin çatısı altında savunmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Belediye meclisinin en genç üyesi olan ve mecliste sert çıkışları ile öne çıkan Aykut Turgal da istifasına ilişkin şunları kaydetti:

“Bildiğiniz gibi 4 buçuk senedir Belediye meclis üyesi olarak adamıza ve adalılarımıza hizmet etmeye çalışıyorum. Gelinen noktada adamız sorunlarının her geçen gün arttığının ve bu sorunların çözümü için gerekli adımların atılması konusunda hem geç kalındığı, hem de atılan adımların yeterli olmadığı ortada.

‘EŞİT, ADİL VE HALKI YÖNETİME DAHİL EDEN ANLAYIŞI BENİMSEYEN TİP İLE DEVAM EDECEĞİM’ 

CHP Bozcaada belediye meclis üyesi olarak; bu 4 sene boyunca imar sorunundan, yaşanılan ekonomik zorluklara, çevre kirliliğinden, adayı sadece rant kapısı olarak gören ve işletmeci portföyünün bozulması gibi. birçok konuyu önceden çözüm önerileriyle birlikte hem belediye hem parti yöneticilerimiz ile paylaşmamıza rağmen gerekli desteği alamadığım gibi, birçok konuda mücadele etmek için yalnız kaldığımı hissediyorum.

Belediyecilik ile ilgili kaygısı kazandığı belediye başkanlığı sayısı değil, kazandığı belediyelerde eşit, adil ve halkı da yönetime dahil eden anlayışı benimsemiş olan Türkiye İşçi Partisi ile bizi seçen Bozcaada’lıların haklarını korumaya devam edeceğim.”