Bakan Varank'ın aldığı ihaleler ile gündeme gelen kuzeni konuştu

Bakan Varank'ın aldığı ihaleler ile gündeme gelen kuzeni konuştu

Sedat Varank, uzun yıllardır bu işi yaptığını söyledi.

Aldığı milyarlarca liralık ihaleler ile gündeme gelen Bakan Mustafa Varank'ın kuzeni Sedat Varank, herkesin girebileceği işler olduğunu iddia etti ve kendisini savunurken, "Benim hanım da solcu. Bana 'Sedat bir şey mi yaptın?' diye soruyor" ifadelerini kullandı.

İstanbul ve Muğla'da Emlak Konut üzerinden aldığı ihalelerle gündeme gelen HB İnşaat'ın sahibi Sedat Varank, gelen eleştiriler üzerine açıklamalarda bulundu. Sanayi Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın kuzeni ve Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank'ın da kardeşi olan Sedat Varank, "Onların bu ihalelerde dahli yok" savunmasında bulundu.

'SANKİ BEDAVAYA ALMIŞIZ'

Sedat Varank, "Emlak Konut halka açık bir şirket. TC vatandaşı olan herkesin girebileceği bir ihale ve canlı yayınlanıyor. Sanki 'Buradan parayı vurdular' gibi hava estiriliyor. 25 yıldır inşaat işi yapıyorum, mimarım. ‘10 milyarlık iş aldı, 4 milyar Emlak Konut'a, 6 milyar cebe' falan diyorlar. Bu işin 3,5 milyar maliyeti, finansı var. Ben devlete fazladan 1,5 milyar para veriyorum. Sanki bedavaya almışız" dedi.

'HERKESİN GİREBİLECEĞİ İŞLER'

Sözcü'den Veli Toprak'a konuşan Sedat Varank, kuzeni Bakan Mustafa Varank ABD'deyken de inşaat işi yaptığını söyleyerek, "Yok Mustafa Varank işi verdi, Fatma Varank işleri aldı… Ablamın da dahli yok. Bunlar davetiyeli değil, normal herkesin girebileceği işler. Emlak Konut ablamın hükmü olmayan bir yer, ona bağlı değil" ifadelerini kullandı.

'BİZE DE YAZIK, TAKSİ ŞOFÖRLÜĞÜ MÜ YAPALIM'

Abisinin sigortacı, bir kuzeninin ise taksi şoförü olduğunu kaydeden Sedat Varank, "Mustafa Varank bakan olduktan sonra makamına bir kere gittim. Ablamın yanına 2 defa gittim. Girdiğimiz ihalelerde büyük, dev firmalar var. Bu ihalelerde kaçak, hırsızlık, uğursuzluk ihtimali olabilir mi? Neymiş? Soyadımız Varankmış, bize de yazık. Bırakalım da taksi şoförlüğü mü yapalım!" diye konuştu.

'BENİM HANIM DA SOLCU'

Sedat Varank, "Siyasette hiç bulunmadım. Ailece birbirimize bağlı insanlarız. Benim hanım da solcu. Bana 'Sedat bir şey mi yaptın?' diye soruyor. Yahu diyorum, her şey açık. Biz evimizden işimize gidip gelen insanlarız" ifadeleri ile sözlerini tamamladıç