Bahçeli, AYM kararını tanımayan Yargıtay üyelerini kutladı

Bahçeli, AYM kararını tanımayan Yargıtay üyelerini kutladı

Devlet Bahçeli, hilafet bayrağı açan şahsa yumruk atan kişiye ise “meczup” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Liderlik Okulu Sertifika Töreni’nde yaptığı konuşmada Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Can Atalay için verdiği hak ihlali kararını tanımayan Yargıtay üyelerini kutladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Liderlik ve Siyaset Okulu 19. Dönem Sertifika Töreni'nde konuştu. 

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Can Atalay hakkında hak ihlali kararı veren AYM’yi tanımayan Yargıtay üyelerini tebrik eden Bahçeli, Galata Köprüsü'nde düzenlenen Filistin yürüyüşünde hilafet bayrağı açan şahsa yumruk atan Ege A.’yı da “meczup” olarak nitelendirdi.

‘MASUM İNSANIMIZA SALDIRAN MECZUBUN EYLEMİ TESADÜF DEĞİL’

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Anıtkabir'de ‘Kahrolsun Cumhuriyet, şeriat gelecek’ diyerek bağıran bir sapığın provokasyonu ile Galata Köprüsü'nde düzenlenen yürüyüşte Kelime-i Tevhid taşıdığını iddia ettiği masum insanımıza saldıran meczubun eylemi zaman itibarıyla tesadüf değildir. Adeta 6 Nisan 1909'da vurulan Hasan Fehmi'nin veya Eminönü'de kurşunlanan Ahmet Samim vakalarının tekrarı yaşatılmak istenmiştir. Kendini bilmezler grubu, hilafet bayrağı diye bir şey var mıdır?

Arapça görseli irtica diye sunan, yabancı örgütlerin sızmasıdır. Hilafet tartışmasına çanak tutanların hepsi birden hastalıklıdır, açıkça ipotek altındadır. Toplumsal tansiyonu yükseltmek amacıyla el ovuşturan, öfke nöbetlerine kapılmış olan, utanmadan onursuzca partimizin sembolü bozkurdu haydutça kullananların nasıl bir örtülü faaliyet içinde oldukları çok net biçimde görülmektedir. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin rejim sorunu yoktur, olması düşünülemez. Türkiye devleti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Milli Marşı İstiklal marşıdır. Başkenti Ankara'dır.

Hilavet tartışmasını istismar edenlerin hepsi birden hastalıklıdır. Aklı rehin alınmış neye hizmet ettikleri belirgin olan, partimizin sembolü olan 3 hilali kullananların hangi faaliyette olduğu görülmektedir. Devlete ve millete karşı siyaset yapılamaz. Yapılırsa siyasetle değil ihanetle anılacaktır.

‘SÜPER KUPA’ AÇIKLAMASI: ‘TFF SÜRECİ YÖNETEMEDİ’

Finalin neden Riyad'da seçildiği kadar imzalanan protokole neden uyulmadığı kafamızı kurcalamaktadır. En başta TFF Başkanı olmak üzere krize neden olan kim varsa kuru bir özürle hiçbir şey olamamış gibi davranamaz.

TFF süreci yönetememiş, spor kulüpleri soğuk kanlı olmamıştır. Atatürk demek Türkiye demektir, Cumhuriyet demektir, biz demektir, yaşatılacaktır.

‘SOSYAL MEDYA DÜZENLENMELİ YA DA İŞLEVSİZ HALE GETİRİLMELİ’

Sosyal medya, taşınması yük bir zehirdir ve zihinlidir. Ya düzenlemeli ya da bu melalet ve mikrop yuvasını hepten işlevsiz hale getirmeliyiz. Geldiğimiz aşamada sosyal medya düşman yatağına dönüşmüştür. Eğer tedbir alınmazsa toplumsal barış zedelenecektir. 

Türkiye'de diktatörlük olsaydı, Can Atalay davasıyla ilgili devlete meydan okuyanlar, bölücüleri destekleyenler, halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek için vızır vızır ortalıkta gezenler nasıl tutunacaklardı? Diktatörlük olsaydı, cezaevindeki bir terörist Türk Devleti'ne nasıl 'işgalci' diyecekti?

‘YARGITAY 3. CEZA DAİRESİ'NİN ŞEREFLİ HAKİMLERİNİ DE YÜREKTEN KUTLUYORUZ’

Anayasa Mahkemesi milletimizin gasp edilen haklarını nasıl savunacak? Bütün dayatmalara ve baskılara direnerek Türk adaletinin onurunu müdafaa eden Yargıtay 3. Ceza Dairesi'nin şerefli hakimlerini de yürekten kutluyor ve aldıkları bu kararı destekliyoruz.”