AKP'nin belediye başkan adayları açıklandı

AKP'nin belediye başkan adayları açıklandı

Erdoğan, Ankara’da gerçekleştirilen toplantıda AKP’nin adaylarını açıkladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında 48 ilin belediye başkan adaylarını duyurdu.

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere haftalar kala, AKP’nin belediye başkan adayları açıklandı.

ATO Kongre Merkezi’nde yapılan aday tanıtım toplantısında konuşan Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi’ni (MHP) destekleyecekleri Manisa, Mersin, Bartın, Erzincan, Kars, Kırklareli ve Osmaniye dışında tüm büyükşehir ve illerde kendi adaylarıyla seçime gireceklerini duyurdu.

Erdoğan, Adana'da Fatih Mehmet Kocaispir, Ankara’da Turgut Altınok, Antalya'da Hakan Tütüncü, Diyarbakır'da Mehmet Halis Bilden, Gaziantep’te Fatma Şahin, Hatay'da Mehmet Öntürk, İzmir'de Hamza Dağ, Kahramanmaraş'ta Fırat Görgel, Kayseri'de Memduh Büyükkılıç, Konya'da Uğur İbrahim Altay, Malatya'da Sami Er, Mardin'de Abdullah Erin, Şanlıurfa'da Zeynel Abidin Beyazgül, Tekirdağ'da Cüneyt Yüksel, Trabzon'da Ahmet Metin Genç ve Van'da Abdulahat Arvas’ı aday gösterdiklerini açıkladı. 

Diğer illerin belediye başkan adayları ise şöyle sıralandı:

Adıyaman: Ziya Polat
Afyonkarahisar: Hüseyin Ceylan Uluçay
Ağrı: Mehmet Salih Aydın
Aksaray: Evren Dinçer
Amasya: Mehmet Uyanık
Ardahan: Yunus Baydar
Batman: Adil Sebati Ceylan
Bayburt: Mete Memi
Bilecik: Mustafa Yaman
Bolu: Muhammed Emin Demirkol
Burdur: Mehmet Şimşek
Çorum: Halil İbrahim Aşgın
Gümüşhane: Ercan Çimen 
Hakkari: İsmet Ölmez 
Iğdır: Ülkü Öcal
Karabük: Özkan Çetinkaya
Karaman: Mevlüt Akgün
Kırıkkale: Mehmet Saygılı
Kırşehir: Osman Arslan
Kilis: Reşit Polat
Kütahya: Kamil Saraçoğlu
Muş: Feyat Asya
Nevşehir: Mehmet Savran
Niğde: Emrah Özdemir
Siirt: Ekrem Olğaç
Sivas: Hilmi Bilgin
Şırnak: Mehmet Yarka
Tunceli: Erkan Eroğlu
Uşak: Mehmet Çakın
Yozgat: Celal Köse
Zonguldak: Ömer Salim Alan.

‘7 İLDE ORTAĞIMIZ MHP’NİN ADAYLARINI DESTEKLİYORUZ’

Erdoğan’ın AKP aday tanıtım toplantısında muhalefeti hedef aldığı açıklamalarından öne çıkanlar ise şu şekilde:

“Hedefimiz AK Parti ve Cumhur İttifak'ında olan belediyeleri tekrar ezici oranla kazanmak ve muhalefetin elindeki şehirlerimizi gerçek belediyecilikle tanıştırmaktır. Sandıkta bize verilen her oyun bedelini üzerimizde hissederek aşkla çalışacak farkımızı ortaya koyacağız. Cumhur İttifakı'ndaki ortağımız MHP'nin adaylarını destekleyeceğimiz 7 vilayetimiz dışındaki tüm büyükşehir ve il belediye başkan adaylarımızı ilan ediyoruz.

Ülkemizin ikinci büyük partisi hüviyetini taşıyan CHP, mevcut yönetim altında, maalesef emperyalistlerin koçbaşlığına soyunmuş durumdadır. Gazi Mustafa Kemal'in kurduğu partinin tabutuna son çiviyi, kurultay kürsüsünden teröristlere selam gönderip, bölücülerle iş birliği yaparak Özgür Efendi çaktı. Kandil uzantılarına kırmızı halılar serip Türk bayraklarını, Atatürk resimlerini ortadan kaldırarak, iş birliklerini aleni hale getirdiler.

‘CHP, EMPERYALİSTLERİN KOÇBAŞLIĞINA SOYUNDU’

Ülke olarak zorlu sınamalardan geçiyoruz. Bir yandan kaos çıkararak, ekonomik krizler çıkararak ülkemize diz çöktürmek isteyenlerin saldırıları sürüyor. FETÖ'nün 17-25 Aralık kumpası ve 15 Temmuz darbe girişimi ile ülkeyi teslim almak istediler. Millete çarpınca bedel ödetmek istediler. Güvenlik güçlerimiz onları açtıkları çukurlara gömünce ülkemize bedel ödetmek istediler. Bu maskeyi düşürünce ülkemize bedel ödetmeye çalıştılar. Eğittikleri teröristlere bir ‘teröristan’ kurdurmaya çalıştılar. Sınır ötesindeki birliklere yapılan alçak saldırılar dahil başımıza gelenler bu tablodan bağımsız değildir. Her alanda ayağımıza takılan yeni çelmelerle karşılaşıyoruz. Bizi korkutup yıldıracaklarını, emperyalist emellerine razı edeceklerini sanıyorlar ama bunlar ne Türk milletini ne de bir evladı olarak bizi tanıyor.

Bize asla geri adım attıramayacaklar. Hedefimizden döndüremeyeceklerdir. Bizi teslim alamayacaklardır. Türkiye'nin hizaya getirilemeyecek ülke olduğunu öğrenecekler. Bunu 85 milyon olarak beraber başaracağız. Bir tarafta emperyalistler varken, bir taraftan beşinci kol elemanları var. Hasetlerinden dolayı emperyalistlere hizmet veriyorlar. Esen rüzgara göre yön değiştiren, çizgisi olmayan muhterislerle karşı karşıyayız. Ülkemizin ikinci büyük partisi CHP maalesef emperyalistlerin koçbaşlığına soyundu. Bölücü örgüt güdümünden çıkamayan DEM'lilerle yaptığı iş birliği bu kirli oyunun son sahnesidir.

‘CHP, TERÖRE TERÖR, TERÖRİSTE TERÖRİST DİYEMİYOR’

Kandil uzantılarının ayaklarının altına kırmızı halılar sererek Atatürk fotoğraflarını kaldırarak iş birliklerini aleni hale getirdiler. Bay Kemal'e hezimetin faturasını yükleyen Özgür Efendi iradesini terör örgütü temsilcilerine teslim etti. Atatürk'ün kurduğu partinin tabutuna son çiviyi bölücülerle iş birliği yaparak bizzat Özgür Efendi çaktı. Teröre terör, teröriste terörist dahi diyemiyorlar. Milleti aldatabileceklerini düşünüyorlar. Terör örgütlerini nasıl emperyalistler yönlendiriyorlarsa CHP de DEM tarafından rehin alınmıştır. 28 Şubatvari provokasyonlar da aynı oyunun parçasıdır. İçinde yer aldıkları bu kirli senaryolar eski Türkiye'de belki işe yarıyordu ama artık milletimizin karnı tok bunlara.

31 Mart'ta aynı zamanda Özgür efendiyi de esaretten kurtaracağız. Tek bayrak diyerek bağımsızlığımıza sıkı sıkı sarılacağız. Parlamentoda çıkmış biri, benim grup başkan vekilim Leyla Hanıma bayrağımıza saldırdığına dair edepsizce ifadeler kullandı. AK Parti hiçbir ferdi bayrağımıza kağıt parçası, paçavra demez. O sizin cibiliyetinizde var. Ve ortağı olduğunuz partinin cibilliyetinde var. AK Parti bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda can veren varsa vatandır diyen partidir. O yüzden kime ne söylediğinizi iyi bileceksiniz. Dokunulmazlığa sığınarak AK Parti'ye saldıramazsınız. Bu mübarek topraklarda kimsenin ameliyat yapmasına müsaade etmeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyet'inin ilelebet payidar kalmasını sağlayacağız. Mücadeleyi bir an bile bırakmayacağız. Bu emaneti daha güçlü şekilde teslim edeceğiz. Bu yüzden canımızı dişimize takarak çalışacağız.

17 defa milletimizin terazisine çıktık. Projelerimizi, hedeflerimizi ve geleceğe dair yol haritamızı paylaştık. Milleti seçimden seçime hatırlayanlarla aynı safta olmadık. Seçim dönemi bizim için milletimizle gönül bağını artırdığımız özel dönemlerdir. Adaylarımız kapı kapı dolaşıp sıkmadık el bırakmayacak. 31 Mart'a kadar devam edeceğiz ve sandıkları patlatarak sandıklardan çıkacağız.”