AKP'li Özlem Zengin'den '6284' açıklaması: 'Tehditler alıyorum'

AKP'li Özlem Zengin'den '6284' açıklaması: 'Tehditler alıyorum'

Zengin, “6284 sayılı kanun, bizim için önemli bir konudur ve kırmızı çizgimizdir” demişti.

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılım için şart koştuğu 6284 sayılı kanunun değiştirilmesine tepki gösterdiği için tehdit aldığını söyledi. Zengin, “Yorgunum. Yalnızlıktan da yorgunum, camiamızın içinde bulunduğu durumu değerlendirirken de hüzün duyuyorum” dedi.

14 Mayıs’ta yapılacak seçimler yaklaşırken AKP geçen hafta Yeniden Refah Partisi’yle Cumhur İttifakı’na katılım için bir görüşme yapmış ve görüşmede Yeniden Refah Partisi’nin 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesini şart koştuğu öğrenilmişti.

Konuya ilişkin hafta içi Türkiye Büyük Millet Meclisinde (TBMM) konuşan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, “6284 sayılı kanun, bizim için önemli bir konudur ve kırmızı çizgimizdir” demişti.

Dün A Haber yayınına bağlanan Zengin, bu açıklamalarından dolayı tehdit edildiğini söyledi.

‘YALNIZLIKTAN YORGUNUM’

Zengin’in yayında sarf ettiği cümlelerden satır başları şöyle:

- "Ben tartışılamaz demedim. 6284 tabii ki tartışılabilir Keşke daha insani, seviyeli, İslami bir ortamda tartışabilsek"

- “Sadece Twitter’dan değil, çok düzenli ve planlı bir saldırıya dönüşüyor. Bununla da kalmıyor, telefonuma yüzlerce tehdit mesajları alıyorum. Bunun ne kadar ciddi bir konu olduğunu bilmiyorum kamuoyu fark ediyor mu?”

- ("Bu saldırılar muhalefetten mi geliyor?" sorusuna yanıt) "Bu tartışmanın üslubuna itirazım var. Artık bu kanunla ilgili hiçbir şey söylemek istemiyorum. Yorgunum. Yalnızlıktan da yorgunum, camiamızın içinde bulunduğu durumu değerlendirirken de hüzün duyuyorum."

- “Çok yalnızız. Bu konuya kimse girmek istemiyor çünkü hedef oluyorsunuz. İşte ben. Ben AK Parti grup başkan vekiliyim. Ben kendi fikirlerimi anlatmıyorum, grubumuz adına konuşuyorum ama grubumuz adına konuşan bir erkek arkadaşımız olduğunda hiç sorun olmuyor. Ben konuştuğum zaman tarifi imkansız bir şekilde planlı, düzenli bir saldırıya uğruyorum. 6284 bizi bölen bir tartışma olamaz. Böyle bir tartışma üslubu olamaz.”