AKP’li milletvekilleri, Genel Kurul’u terk etti

AKP’li milletvekilleri, Genel Kurul’u terk etti

Özlem Zengin, CHP’li Gizem Özcan’ın konuşması sırasında AKP grubunu dışarı çıkmaya çağırdı.

Bütçe görüşmelerinin devam ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda gerginlik yaşandı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Milletvekili Gizem Özcan’ın konuşması sırasında, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin Özcan’ın sözünü keserek AKP grubunu Genel Kurul’u terk etmeye çağırdı.

TBMM Genel Kurulu’nda 12 Kasım günü başlayan 2024 yılı bütçe görüşmeleri sürüyor.

Görüşmeler sırasında kürsüye çıkan CHP Muğla Milletvekili Gizem Özcan’ın konuşması sırasında Genel Kurul’da gerginlik yaşandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2024 bütçesinin yoksulluğu daha çok arttıracağını dile getiren Özcan, bakanlığın sorunların çözümü noktasında bir perspektife sahip olmadığını söyledi.

AKP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ GENEL KURUL'U TERK ETTİ

Gizem Özcan “Ülkemizde kadınlar için bir kara düzen sürüyor” ifadeleriyle kadına yönelik şiddet, cinayet, yoksulluk ve işsizlik verilerini açıkladığı sırada, AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin tarafından sözü kesildi.

Bağırarak yerinden kalkan Özlem Zengin yerinden kalktı ve AKP grubunu dışarı çıkmaya çağırdı. Bunun üzerine AKP'li milletvekilleri ve Zengin Meclis Genel Kurulu'nu terk etti.

Oturuma verilen 15 dakikalık aranın ardından görüşmeler yeniden başladı.