AKP Cerablus'a gönderecek 'gönüllü' hekim arıyor!

AKP Cerablus'a gönderecek 'gönüllü' hekim arıyor!

Hekimlere idari amirleri tarafından iletilen ve 'üzerinde herhangi bir tarih ve belge numarası bulunmayan' listede Cerablus'a gönderilecek gönüllüler aranıyor.

24 Ağustos 2016, saat 04.00'de Türk Silahlı Kuvvetleri, koalisyon hava kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Suriye'nin Halep kentine bağlı ve IŞİD ablukası altında bulunan Cerablus bölgesine yönelik başlatılan 'Fırat Kalkanı Operasyonu' birinci ayını doldurmak üzere. Türkiye bölgeye yoğun bir şekilde askeri mühimmat, tıbbi malzeme vb. sevkiyatı yapıyor. Bu sevkiyata son olarak hekimlere gönderilen 'Cerablus İhtiyaç Sağlık Personeli Listesi' eklendi. 

Hekimlere idari amirleri tarafından iletilen ve 'üzerinde herhangi bir tarih ve belge numarası bulunmayan' listede 12 hemşire, 4'er ebe ve pratisyen, 2'şer radyoloji teknisyeni, laboratuvar teknisyeni ve acil tıp uzmanı, 1'er tane de dahiliye uzmanı, genel cerrahi uzmanı, çocuk sağlığı hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ve aile hekimi ihtiyacı olduğu belirtildi. Gönderilen mailde sevkiyatın 20 Eylül 2016 tarihinde başlayacağını ve konaklama ve ulaşımın Kamu Hizmetleri Hastaneleri Birliği (KHB) Gaziantep Şubesi tarafından sağlanacağı bildiriliyor. Ayrıca mailde Cerablus'a gidecek hekimlerin 1 yıllık yurtdışı görevlendirmesi kapsamına alınacağı ve 1-4. dereceli memurların günlük 95 $ (ilk 10 gün yüzde 50 zamlı yaklaşık 137.5 $); 4. dereceli memurların ise günlük 80 $ (ilk 10 gün yüzde 50 zamlı 120 $) alacağı belirtiliyor.