Adana’da bir kişi haraç vermeyen dükkan sahibini öldürdü

Adana’da bir kişi haraç vermeyen dükkan sahibini öldürdü

30 yaşındaki Ahmed Madarati yaşamını yitirdi.

Adana’da bir kişi, kendisine haraç vermediği iddiasıyla cep telefonu dükkanı sahibi Ahmed Madarati’yi (30) tabancayla vurarak öldürdü. Zanlının yakalanması için çalışma başlatıldı.

Edinilen bilgiye göre olay, Mirzaçelebi Mahallesi Mirzaçelebi Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, uzun zamandır cep telefonu dükkanı işleten Ahmed Madarati‘den, ismi öğrenilemeyen bir kişi haraç istemeye başladı.

Bugün öğleden sonra tekrar dükkana gelen şahıs, Madarati’ye “Haraç vermiyorsan cep telefonu vereceksin” dedi. Bunun üzerine taraflar arasında tartışma başladı. Haraç isteyen şahıs yanında getirdiği tabanca ile Madarati’ye 2 el ateş etti ancak ıskaladı.

ARKASINDAN ATEŞ EDEREK ÖLDÜRDÜ

Daha sonra tabancanın tutukluk yapması üzerine Madarati dükkandan kaçtı, ancak şahıs arkasından kovalamayı bırakmadı. Şahıs, Madarati’ye arkadan 2 el ateş etti ve kaçtı. Bir süre daha kaçan Madarati, 32056 sokağa geldiği sırada yere düştü.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Ahmed Madarati, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. 

Gazetecilere konuşan Ahmed Madarati’nin ağabeyi Ammar Madarati ise şahsın sürekli kendilerinden haraç istediğini, çevredeki iş yerlerini de haraca bağladığını öne sürdü.

DAHA FAZLA